Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Арсеній Яценюк

Понеділок, 10 грудня 2018, 19:36

Яценюк розповів львівським студентам про майбутні виклики України

Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк провів лекцію для студентів УКУ про виклики, які чекають на Україну в 2019 році.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Екс-Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прочитав лекцію студентам Українського католицького університету про реформи 2014-2016 років та виклики, які чекають на Україну в 2019 році. 

Зустріч відбулась у рамках університетської дискусійної платформи Open Talks. 

Відтак, за словами Арсенія Яценюка, найпершим викликом для українців наступного року знову стане економіка.

"Останні події на Wall Street показують, що вартість грошей зросла, акції падають, йде дестабілізація світової економіки. Для України це означає підвищення вартості запозичень. І я не розумію тих, хто каже, що нам не потрібно працювати з міжнародним валютним фондом. Тоді покажіть мені альтернативу? Якщо МВФ дає кредити під один процент, то по кредитам, які ми беремо на ринку треба виплачувати 10%. Так, на ці гроші треба реформувати країну, але просто нічого не дається. Це стимул для українців" – зазначив він.

Наступним викликом для України у 2019 році, на думку політика, буде політика.

"Демагоги і популісти мають великий шанс, захопити владу. Багато європейських країн пройшли цей шлях. Але ми повинні його уникнути. Головне завдання у 2019 році як для президента, так і парламента – не дати розвернути країну назад, продовжувати боротись за курс до європейської сім'ї через непрості реформи" – наголосив Арсеній Яценюк. 

Ще одним викликом для України залишиться війна. 

"Було дуже багато мінських угод, рішень ради безпеки ООН про те, як Україна відновить територіальну цілісність. На жаль, мінський процес довів свою безрезультативність. Вже пройшло 4 роки, а ми навіть не досягнули повноцнного перемир'я і зупинки обстрілів українських військовослужбовців на території Донецької та Луганської області. І я повинен зазначити, що у 2019 році спроба розділити окупацію Донецька і Луганська від незаконної анексії Крима, у тому числі навіть деякими нашими західними партнерами, є принятною для України. І Крим і Донбас повинні залишитися українськими територіями" – додав Арсеній Яценюк.

Також, за його словами, проблемним питанням для України залишиться трудова міграція.

"Українці їдуть до Польщі, поляки до Німеччини, німці до Швейцарії. Хто приїжджає  Україну? Тенденція на наступне десятиліття: якщо ми не призупиним трудову міграцію, то будемо потерпати у світовій конкуреції, відсутності якісної кваліфікованої праці та матимемо проблеми з пенсійним фондом – сказав він.

Реформувати потрібно і державне управління.

"Функції президента, парламента та прем'єр-міністра в Україні надто намішані. І тому є вічний конфлікт між президентом і прем'єром. Ми з Петром Олексійовичем, як то кажуть англійською, frienemy. Both of us are friend and enemy – і друзі, і вороги. Вже зараз треба визначити функції та повноваження ключових органів державної влади на конституційному рівні, щоб кожен знав, за відповідає" – розповів Арсеній Яценюк. 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.