Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Вселенський Патріарх Варфоломій

Вселенський Патріарх Варфоломій

kathimerini.gr

Субота, 5 січня 2019, 15:45

Варфоломій підписав Томос для Православної Церкви України

Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос для Православної Церкви в Україні

5 січня у Стамбулі відбулося підписання Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Про це повідомляє Українська правда.

Документ підписав Вселенський Патріарх Варфоломій у патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату. Перед підписанням відбулася молитва українською мовою – усі присутні мали змогу прослухати тропар у виконанні делегації, єпископату і духовенства з України. Також молитву прочитав Варфоломій. Потім розгорнули сувій з Томосом, який і підписав Варфоломій.

Вручення Томосу предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію відбудеться вранці 6 січня. Вранці 5 січня у патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату відбувся короткий спільний молебень за участю предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія. На службі була присутня українська делегація у складі президента Петра Порошенко з дружиною, спікера Верховної Ради Андрія Парубія, очільників кількох міністерств та екс-президента Віктора Ющенка.

Як повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради України після підписання Томосу в Стамбулі спікер ВР Андрій Парубій запропонував на рівні парламенту впорядкувати процедуру переходу церков Московського патріархату в Українську помісну церкву.

"Цей крок, як і отримання Томосу, дозволить переходу до ПЦУ перерости у велику хвилю, коли всі українці з різних куточків України будуть приходити до Української церкви і ставати вірянами Української церкви" – зазначив Парубій.

Він додав, що до помісної церкви вже перейшли понад 40 парафій Московського патріархату, і висловив переконання, що Москва через це провокуватиме конфлікти.

"І тому має бути загальний настрій всього суспільства і влади – не допустити будь-яких провокацій, які можуть тільки бути в інтересах Кремля" – сказав Парубій. Для цього, на його думку, має бути юридично впорядкована та чітко виписана процедура переходу церков.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: