Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Роман Лемеха

Фб Михайла Маслія

Субота, 2 лютого 2019, 13:30

Помер диктор Львівського ТБ Роман Лемеха

Роман Лемеха

Сьогодні на 78-му році життя помер заслужений артист України, диктор Львівського ТБ Роман Лемеха. 

Про це повідомив журналіст Михайло Маслій. 

"Нині, 2 лютого 2019-го, на 78 році життя перестало битися серце легенди українського телебачення, культового диктора, надзвичайно талановитої і добродушної людини, патріота рідної землі Романа Лемехи...

Для багатьох українців його голос залишився еталонним голосом їхньої юності, кохання, щоденних радостей. Його не лише любили і поважали, а й вважали рідною людиною. Він пройшов своїм шляхом, який не завжди встелявся пелюстками, на жаль, було немало шипів. І по живому йому різали не раз. Тепер можемо визнати, що його істинний шлях – шлях справжнього українця: пройти через славу, загальне обожнення і віддати все, що ти можеш, своєму народові, нічого не взявши взамін. Так, він гордий і щасливий, адже жив чесно та світло. Кожен день своєї роботи він вважав не своєю заслугою, а своїм великим щастям.

Майже за піввіку активної, плідної та цікавої роботи, сумлінного служіння національному телеефірові він так і не навчився працювати "без душі". Лише від чистого серця, лише на найвищому звучанні, перший день – як останній, а останній – як перший! Він ставився до своєї праці з величезною відповідальністю, а глядачі йому за це платили любов'ю та вдячністю. Його постать стала символом тепла і душевності, які на рідному телебаченні тоді (а тепер і поготів) у такому шаленому дефіциті. Розум, чоловіча краса (недарма хтось підмітив його схожість з Аленом Делоном), вишукана та шляхетна мова – усе це гармонійно притаманне Романові Лемесі. А найголовніше – душевність. Він був яскравим представником плеяди вчителів загальнолюдської культури, які нині так потрібні нашим дітям і онукам" – написав він.

Роман Лемеха 50 років пропрацював на Львівському телебаченні, був ведучим популярних програм, зокрема "Концерт вітань".

Варіанти останній раз спілкувалися з Романом Лемехою в липні 2018 року, коли готували репортаж про першу дикторку Львівського ТБ та колегу Романа Лемехи Стефанію Харчук.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.