Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Ігор Васюник

Вівторок, 9 квітня 2019, 18:55

Закон про державну українську мову під загрозою – Ігор Васюник

Ігор Васюник

Нардеп Ігор Васюник заявив, що ухвалення закону про державну українську мову опинилося під загрозою, оскільки прийняття закону намагаються провалити.

Народний депутат, львів'янин, Ігор Васюник вважає, що розгляд закону про мову навмисно затягується у Верховній Раді України, а деякі народні депутати ухиляються від розгляду правок до нього, аби провалити його ухвалення в цілому. 

Про  це Ігор Васюник повідомив у Фейсбук.

"Залишилось ще 862 поправки з 2082. Їх так багато не тому, що хтось хоче покращити проект закону. А тому – що його розгляд і ухвалення намагаються затягнути. І в мене є всі підстави казати – що намагатимуться ще й провалити ухвалення цього закону. Занадто швидко всі почали перефарбовуватись в зелений колір…" – розповів Ігор Васюник.

Нардеп закликав своїх колег бути присутніми на розгляді поправок і голосуванні законопроекту про державну українську мову.

"Поширюйте це повідомлення і позначайте народних депутатів, за яких ви голосували до парламенту" – додав він.

Ігор Васюник попередив, що ухвалення закону про державну українську мову є важливою складовою боротьби за Україну як незалежн державу.

"Нас знову випробовують на міцність та непохитність наших ключових рішень. На превеликий жаль, ми вже чуємо заяви про доцільність руху України в НАТО і ЄС. Вже почали заявляти, що питання держаної мови не на часі… Однак ми – українці, дуже добре пам'ятаємо, з чого починався "рускій мір" на території нашої держави і чим закінчився – російське вторгнення, анексія частини території України, понад тисячі загиблих цивільних громадян та військовослужбовців України. Парламент чітко закріпив курс України на членство в ЄС і НАТО на конституційному рівні! На черзі ухвалення закону про державну українську мову 5670-д, який в парламенті розглядатимемо весь тиждень" – йдеться у заяві.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". До другого читання комітет із питань культури та духовності опрацював 2082 поправки, які надійшли від народних депутатів. Найбільше проти нового мовного закону виступили колишні нардепи-регіонали.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.