Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Приватбанк

Приватбанк

Четвер, 18 квітня 2019, 13:57

Націоналізацію "Приватбанку" визнали незаконною

Суд Києва задовільнив позов Ігоря Коломойського і визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку".

Про це повідомила прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави за позовом Ігоря Коломойського.

Як йдеться у рішенні суду, він "визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ "КБ "Приватбанк", та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку".

"Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ "КБ "Приватбанк" до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні.

Таким чином, процедура націоналізації ПАТ "КБ "Приватбанк" була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері", ", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію "Приватбанку": держава отримала 100% капіталу банку, а Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу капіталу Приватбанку в 148 млрд гривень.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.