Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

авто

авто

Понеділок, 1 липня 2019, 14:25

Російські автомобілі більше не ввозитимуть в Україну

В Україні офіційно розпочала діяти заборона на ввезення автомобілів з Росії.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба України.

Сьогодні в Україні починає діяти постанова Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 року № 535, яка забороняє ввозити на митну територію України транспортні засоби позицій 8702-8704 згідно з УКТЗЕД, що походять з Російської Федерації.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 36 Митного кодексу України, країна походження товару визначається для оподаткування товарів, що переміщаються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через  митний кордон України.

Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним кодексом.

Стаття 43 Митного кодексу передбачає, що документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

Країна походження товару заявляється органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

Якщо в органу доходів і зборів є підстави для підозри в тому, що товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України, то документ, що підтверджує країну походження товару, має подаватися обов'язково (частина друга статті 44 Митного кодексу).

Відповідно до пункту 3 статті 1 Кодексу якщо міжнародним договором України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Міжнародні договори про вільну торгівлю, укладеними Україною з країнами Європейського Союзу, Європейської асоціації вільної торгівлі, Чорногорією, Канадою визначають, що крім сертифікату про походження товару, в якості документу, що підтверджує походження імпортованого товару, можуть подаватись інші документи про походження товару.

Тобто, для підтвердження країни походження транспортних засобів необхідно надати до митного оформлення один здокументів про походження, про які йдеться у статті 43 Митного кодексу України або документ про походження товару, визначений міжнародними договорами про вільну торгівлю.

Також частини 8 та 9 статті 43 Митного кодексу передбачають, що у разі якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або органом доходів і зборів встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має право надати органу доходів і зборів для підтвердження відомостей про заявлену країну походження товару додаткові відомості. Додатковими відомостями про країну походження товару є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.

Тому до додаткових відомостей про походження транспортних засобів відносяться відомості, що містяться в ідентифікаційному номері – VIN-код (Vehicle Identification Number), інформація про який зазначається у технічному паспорті на транспортний засіб та декларується у графі 31 митної декларації.

Нагадаємо, 3 грудня 2015 року Україна ввела остаточне мито на легкові авто з Російської Федерації на 5 років.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.