Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

люди з інвалідністю

Четвер, 19 вересня 2019, 16:00

У Брюховичах працівників туризму навчають, як обслуговувати людей з інвалідністю

люди з інвалідністю

Сьогодні у смт. Брюховичі стартувала конференція "Сільський туризм, як засіб реалізації підприємницьких ініціатив молоді з інвалідністю".

Про це повідомляє кореспондент Варіантів

Захід триватиме два дні, з 19 по 20 вересня, у Вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії.

Його організовують спільно Національна асамблея людей з інвалідністю та "Товариство "Зелений хрест".

Серед головних завдань проекту – допомогти викладачам на факультетах туризму та готельно-ресторанного бізнесу навчити своїх студентів правильно обслуговувати людей з інвалідністю. З цією метою організатори вже видали спеціальний посібник. 

Крім того, за допомогою лекцій планують навчити самих людей з особливими потребами, як надавати якісні послуги в сфері сільського туризму.Участь у конференції беруть представники з 6 країн світу: Португалії, Польщі, Молдови, Латвії, Грузії та України. Всі вони діляться тим, які виклики ця галузь має у них на батьківщині, і що вже вдалось виправити.  

Зазначимо, офіційно в Україні зареєстровано 2,5 млн осіб з інвалідністю. Голова "Товариства "Зелений Хрест" Олександр Волошинський наголошує: ці люди хочуть і можуть жити таким же повноцінним життям, як інші.

"Разом з Львівською міськрадою та облдержадміністрацією ми проводимо спеціальні навчання для екскурсоводів. І завжди стикаємось з купою проблем. Варто лише глянути на результати цього експерименту. Гіди повинні були описати малюнок, а інші – намалювати те, що вони зрозуміли з розповіді. Зазвичай картини дуже відрізняються. То як щось повинен зрозуміти незрячий?" – зазначає Волошинський.

"Та навіть після навчань людям складно застосувати знання. Наприклад, екскурсоводу півдня розказують, що треба обов'язково дивитись нечуючій людині в очі, щоб вона якимось чином могла зчитувати з губ. Він це слухає, а на практиці розвертається до експозиції і щось розказує до неї. Ось саме тому ми зробили посібник для викладачів і завжди закликаємо людей з інвалідністю приходити у навчальні заклади та громадські місця.

Поки вони не робитимуть цього, щоб розказати і показати, як з ними працювати, доти змін не буде. І ми дуже вдячні тим, хто приходить на наші навчання. На жаль, буває, що їх і в кут заводять, і з візків викидають, коли тренуються возити. Але добре, що вони готові з нього вивалитись, аби дати студенту зрозуміти, як це робити правильно", – додає Олександр Волошинський. 

Зазначимо, проект дофінансовується програмою Еразмус+.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.