Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

сміття на Львівщині

сміття на Львівщині

Понеділок, 4 листопада 2019, 17:44

План управління з відходами Львівщини розробить фірма з Стрия

Львівська ОДА замовила за 589 тис грн розробку плану управління з відходами Львівщини до 2030 року.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації провів тендер у системі ProZorro на розробку регіонального плану управління з відходами у Львівській області до 2030 року за кошти спеціального фонду обласного бюджету, які переможець тендеру має здійснити до 20 грудня 2019 року.

Аукціон стартував 3 жовтня, участь у ньому взяли три компанії: ТОВ "Гафса" (589 900 грн), ТОВ "Центр ресурсоефективного виробництва" (590 000 грн), Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (760 500 грн). Переможцем обрали ТОВ "Гафса", а очікувана вартість послуг становила 850 000 грн.

Як вказано у закупівлі, цей план розробляється відповідно до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, схваленої розпорядженням уряду у 2017 році. Його метою є необхідність створення ефективного функціонування системи управління відходами у Львівській області 

План повинен охоплювати всі види діяльності у сфері поводження з відходами на території Львівської області, та здійснити аналіз поточного стану системи управління відходами.

Зокрема, надати інформацію про джерела утворення та обсяги таких відходів:

- муніципальні відходи (окремо побутові відходи; відходи інфраструктури населених пунктів);

- небезпечні відходи (окремо відпрацьовані нафтопродукти; відходи, що містять стійкі органічні забруднювачі);

- промислові відходи (окремо відходи видобувної промисловості);

- відходи будівництва та знесення;

- відходи сільського господарства;відходи упаковки;

- відходи електричного та електронного обладнання;

- відпрацьовані батарейки, батареї та акумулятори;

- медичні відходи;

- зняті з експлуатації транспортні засоби;

- осади стічних вод від комунальних очисних споруд;

- інші специфічні види відходів.

За даними порталу YouControl, ТОВ "Гафса" зареєстроване з 1995 року у Стрию, займається діяльністю щодо поводження з відходами. Керівником фірми є Ярослав Кухар, а власниками – стрияни Ігор та Наталя Ковальчуки, Ярослав Кухар, Наталя Кухар. Розмір статутного капіталу підприємства становить 77 700 грн.

Нагадаємо, у грудні 2017 року на Львівщині затвердили стратегію управління відходами до 2030 року. Стратегію розробили на підставі низки законів України, а також на основі напрацьованої Програми поводження з твердими побутовими відходами у Львівській області на 2017-2022 роки.

Згідно з останньою програмою, до 2022 року на Львівщині планують залишити лише 7 полігонів ТПВ й протягом наступних 5 років в області повинні рекультивувати і закрити 14 санкціонованих та ще 154 стихійні сміттєзвалища.

Також у межах проекту Програми поводження з ТПВ на Львівщині, територію області поділять на 6 субрегіонів, у яких облаштують сучасні полігони ТПВ та підприємства з утилізації і переробки сміття.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.