Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Чорна кам'яниця

Чорна кам'яниця

Четвер, 14 листопада 2019, 16:15

У Львові після ремонту відкрили Чорну кам'яницю на площі Ринок

У історичному музеї відреставрували фасад та укріпили фундамент, а у внутрішньому дворику облаштували лапідарій.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Чорну кам'яницю на площі Ринок, 4 відновили та урочисто відкрили. Грантовий проект за фінансової підтримки Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини розпочали 2016 року.

Історичний музей отримав 270 тисяч доларів гранту і за ці гроші відреставрували фасад, провели археологічні розкопки і знайшли фундамент готичного Львова, зробили гідроізоляцію і новий дах, укріпили фундамент, у внутрішньому дворику облаштували лапідарій.

Ремонт приміщень всередині кам’яниці здійсненили виключно за рахунок коштів Львівського історичного музею.

"Три роки тому нам виділили кошти на реставрацію, до яких ми додали власні. Кам'яниця має свою історію, з 1920 тут розташовувався музей Львова. Пам'ятки в Україні потребують більшої уваги. Для їх утримання та відновлення треба більше коштів. Ми вдячні посольству США за допомогу. Перед нами була амбітна мета і ми її виконали" – розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

Отримання гранту 2016 року – це була вже друга спроба виграти кошти на реставрацію цієї пам’ятки.

Чорна кам’яниця збудована у 1577 році за проектом архітектора Петра Красовського. У кінці 16 століття у цій кам'яниці представник львівського патриціанського роду Ян Лоренцович відкрив одну з перших у місті аптек. Тоді будинок мав назву Лоренцовичівський. "Чорною" почали називати кам’яницю у 19 столітті. Причина досить прозаїчна: століттями на стіни будинку наносились свинцеві білила, які використовували у якості ґрунту для поліхромії (багатоколірність). З часом вони під дією повітря і світла окислювались, і згодом кам'яниця стала чорною. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.