Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

діти

діти

Вівторок, 3 грудня 2019, 14:45

Цього року на Львівщині зафіксували понад 5 тисяч звернень щодо сімейного насильства

У 2020 році департамент соцзахисту ініцюватиме закупівлю соціальної послуги по роботі з кривдниками.

Про це сьогодні, 3 грудня, під час апаратної наради повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Вона наголосила, що за останні 9 місяців у Львівській області зафіксували більше 5 тисяч звернення щодо сімейного насильства, найбільше до органів соціального захисту звертаються жінки.

"Серед жертв, які потерпіли від домашнього насильства найбільше звернень від жінок це 4600, є невелика кількість чоловіків, які змогли про це сказати, їх більше 300 і ще 33 звернення від дітей" – заявила Наталія Кузяк.

За її словами, за систематичне вчинення домашнього насильства слідчі розпочали 83 кримінальні провадження, а також 2 провадження відкрили за невиконання обмежувальних заходів.

"Якщо говорити в загальному про те як збільшується кількість звернень постраждалих від домашнього насильства, то порівняно з минулим роком на Львівщині така кількість збільшилася більше ніж на 50%. Я вважаю, що ця цифра не є об'єктиними і достовірними даними, а їх є набагато більше, просто не кожен хоче це виносити зі своєї хати" – додала Наталія Кузяк.

Вона також зазначила, що на Львівщині створили 7 мобільних громад у районах, в яких виявили найбільшу кількість постраждалих від домашнього насильства. У 2020 році департаменту соціального захисту населення ініцюватиме закупівлю соціальної послуги по роботі з кривдником.

"Як правило, ми завжди працюємо з жертвою, тобто вночі ми забираємо жінку з дітьми з сім'ї, а не кривдника, який себе там прекрасно почуває. Я незнаю чи цією послугою хтось скористається, бо кривдник має сам зголоситися скористатися такою програмою його реабілітації або бути скерованим за рішенням суду. Але ця посуга є необхідною" – зазначила Наталія Кузяк.

Нагадаємо, 28 листопада у Львові розпочала роботу мобільна група з протидії домашньому насильству.

Додамо, 25 квітня цього року депутати міськради прийняли ухвалу про створення притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.