Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

мобільний зв'язок

Четвер, 6 лютого 2020, 13:33

В Україні почав працювати мобільний додаток Дія

мобільний зв'язок

Уряд презентував мобільний застосунок Дія, де водії можуть зберігати документи у електронному вигляді.

Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України.

Президент Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Міністерство цифрової трансформації презентували мобільний додаток "Дія". Вже зараз у додатку працюють е-посвідчення водія та свідотство для реєстрації (техпаспорт) для автомобіля. 

"Дія" – це старт будівництва держави у смартфоні. Це те, про що ми мріяли: щоб держава була ефективною, майже непомітною, не створювала проблем, а навпаки була зручним сервісом. Українцям більше не потрібно буде витрачати час і нерви у нескінченних чергах адмінустанов" – сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що метою Уряду є протягом трьох років оцифрувати всі державні послуги, а 50 основних послуг – вже у 2020 році. Зокрема, уже цього року будуть оцифровані послуги, за якими найбільше – 80% звернень людей. Мова йде про реєстрацію ФОП, юридичних осіб, "єМалятко", послуг для перевізників і будівельників, а також послуг для власників авто.

Крім того, як відзначив Олексій Гончарук, цифровізація – це також ліквідація великої кількості корупційних чинників. За його словами, гарантією того, що цифровізація державних послуг охопить всю Україну стане поява відповідальних за впровадження цифрової трансформації на всіх рівнях влади: від міністерства до районної адміністрації (CDTO – Chief digital transformation officer). Необхідну для цього постанову Уряд підтримає на найближчому засіданні.

Доступність онлайн послуг – це також і вміння ними скористатися, тому Уряд запроваджує національну програму цифрової грамотності, яка за 3 роки має охопити 6 млн українців.

Нагадаємо, з 2020-го уряд запровадить електронні студентські, якими можна буде користуватись через мобільний додаток. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.