Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

реставрація

Середа, 12 лютого 2020, 14:07

Львівська облрада виділила 21 мільйон на реставрацію пам'яток архітектури

реставрація

Кошти розподілили між 16 об'єктами Львівщини, які потребують реставрації.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Вчора, 11 лютого, Львівська облрада затвердила річне фінансування програми збереження культурної спадщини. На реставрацію старовинної архітектури на Львівщині у 2020 році з обласного бюджету виділять 21 мільйон 200 тисяч гривень. Це 7% від загального бюджету Програми капітального будівництва в області.

Загалом фінансування отримають 16 об’єктів. Серед них - Поморянський замок (XVI-XVII ст), Палац у Тартакові Сокальського району (XIX ст) дзвінниця церкви Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі (XVII) та ціла низка дерев’яних церков, які є пам’ятками національного значення. Зокрема, роботи планують розпочати у церкві Пресвятої Трійці (XVIII ст) у с. Воля Гамулецька, Жовківського району, Соборах Пресвятої Богородиці - у Заболотцях на Бродівщині (XVIII ст) та с. Гостинцеве Мостиського району (XVII ст), Різдва Пресвятої Богородиці -  у Щирці (XVI ст) тощо. Деякі об’єкти, як от Собор Святого Юра у Львові та дерев’яні храми у Глинниці та Морянцях цьогоріч планують завершити.

Одним із храмів, в яких реставрацію планують розпочати, є церква Пресвятої Трійці у Волі-Гамулецькій Жовківського району. У 70-х роках не вдалося зупинити дивну реконструкцію храму тоді його зовні "обшили" бляхою, а зсередини - оббили фанерою.

"Під усією цією бронею храм "душиться", тліє, там множаться шкідники. На куполі церква затікає, але це все під фанерою. І довший час ми цього не бачили. Може, то навіть була спеціальна державна політика - знищити церкву під виглядом реконструкції" – зазначає місцева парафіянка, архітекторка-реставраторка, яка вже з 2006 року на пенсії, Галина Крук.

Ще тоді, у 70-х роках ХХ століття, вона наполягала, що оббивати храм не можна. Однак не змогла цьому запобігти.

Нагадаємо у січні цього року Львівська ОДА замовила археологічні дослідження у Поморянському замку майже за 200 тисяч гривень.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.