Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Екологія

Екологи стверджують, що влада Червонограда блокує запуск сміттєпереробного підприємства

Екологи стверджують, що влада Червонограда блокує запуск сміттєпереробного підприємства

Середа, 5 грудня 2012, 13:00

Екологи стверджують, що влада Червонограда блокує запуск сміттєпереробного підприємства

Державне управління ОНПС в Львівській області стверджує, що міська влада Червонограда  блокує запуск  підприємства з переробки побутових відходів потужністю 100 тис. тонн на рік, яке  урочисто було здано в експлуатацію улітку 2012 року. 

Про це Варіантам повідомила прес-служба ОНПС у Львівській області. 

Як йдеться у повідомленні, підприємство промислової переробки ТПВ, яке повинно  обслуговувати Червоноград, Соснівку та смт. Гірник, і, яке улітку 2012 року урочисто здано в експлуатацію, досі не працює.  Головною причиною недієвості підприємства, за словами екологів,  є зволікання Червоноградської міської ради з вирішенням питання встановлення вартості послуг, проведення громадських слухань та виготовлення відповідних цінових дозвільних документів.

У свою чергу,  Державне управління ОНПС в Львівській області своєчасно погодило паспорт місця видалення відходів і видало дозволи на ліміти та утворення й розміщення відходів на період 2012-2013 рр.

Варто зазначити, що загальна вартість будівництва Червоноградського сміттєпереробного підприємства становить 12 млн. 286 тис. грн. З Фондів охорони навколишнього природного середовища скеровано майже 10 млн. грн.

Станом на сьогодні багаторічна проблема незаконного функціонування Червоноградського міського сміттєзвалища й надалі залишається не вирішеною:  ТзОВ СП «Екологічна група «Буг» продовжує захоронення ТПВ без будь-яких на це санітарно-технічних та інших дозвільних прав. Отриманий в 2011 році Державний акт на право постійного користування ділянкою (3,2 га), на якій накопичується понад 200 тисяч тонн відходів, передбачає лише виконання рекультиваційних робіт  без права захоронення відходів. Така протизаконна діяльність вищевказаного ТзОВ створює загрозливу екологічну ситуацію, оскільки функціонування сміттєзвалиша призводить до забруднення грунтів і вод четвертинних горизонтів, що забезпечують водопостачання навколишніх сіл. Заходи адміністративного впливу впродовж багатьох років не змінюють протиправної діяльності ТзОВ СП «Екологічна група «Буг». Незважаючи на те, що посадові особи даного підприємства ухиляються і від ведення моніторингу впливу сміттєзвалище на довкілля, за результатами перевірки відповідних санітарно-екологічних служб ТзОВ Екологічна група «Буг» стабільно перебуває  у «чорній» категорії екологічного рейтингу підприємств-забруднювачів Львівщини.  

Нагадаємо, 22 серпня у Червонограді відбулося відкриття Підприємства промислової переробки побутових відходів потужністю до 100 тис. тонн на рік для Червонограда, Соснівки. Його будівництво тривало майже 11 років.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.