Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Вибори

П'ятниця, 17 липня 2020, 11:59

Верховна Рада змінила виборче законодавство

Вибори

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства".

Вчора,16 липня, Верховна Рада України підтримала зміни до виборчого законодавства.

Нардепи внесли значну кількість змін до Виборчого кодексу, які стосуються всіх видів виборів та всіх етапів виборчого процесу і передбачають коригування більш, ніж 200 з 289 статей цього кодексу.

За зміну виборчого законодавства проголосували 228 депутатів.

З львівських нардепів законопроєкт підтримали:Мар'ян Заблоцький (Слуга народу), Ірина Верещук (Слуга народу), Юрій Камельчук (Слуга народу), Євген Петруняк (Слуга народу), Орест Саламаха (Слуга народу), Остап Шипайло (Слуга народу), Святослав Юраш (Слуга народу), Михайло Цимбалюк (Батьківщина), Ярослав Дубневич (За майбутнє), Тарас Батенко (За майбутнє), Андрій Кіт (Довіра), Павло Бакунець (Довіра), Ярослав Рущишин (Голос), Ярослав Юрчишин (Голос), Галина Васильченко (Голос), Наталія Піпа (Голос), Роман Лозинський (Голос), Олена Кондратюк (позафракційна).
 
Були присутні у залі, але не голосували: Андрій Парубій (Європейська Солідарність), Софія Федина (Європейська Солідарність).
 
Утримались: Андрій Герус (Слуга народу), Ростислав Тістик (Слуга народу),
Степан Кубів (Європейська Солідарність), Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність), Микола Княжицький (Європейська Солідарність), Михайло Бондар (Європейська Солідарність), Микола Величкович (Європейська Солідарність), Олег Синютка (Європейська Солідарність).
 
Проголосували проти: Юрій Загородній (Опозиційна платформа – За життя).
Відсутній: Тарас Козак (Опозиційна платформа – За життя), Святослав Вакарчук (позафракційний).
За даними "Опори", парламент залишив бар'єр для кандидатів за відкритими списками на рівні 25% для місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.
Ця норма була ще у першій редакції законопроєкту, до розгляду профільного комітету, на засіданні 16 липня депутати обирали між квотами у 5%, 25% та 50%.

Також Рада вирішила, що у громадах, які мають понад 10 тисяч виборців, вибори тепер будуть відбуватися за пропорційною системою.

Раніше пропорційна виборча система застосовувалась для великих населених пунктів, де проживало 90 тисяч і більше виборців.

Також народні депутати вирішили змінити старий варіант виборчого бюлетеня.

Раніше українці голосували за партію, а внизу бюлетеня обирали кандидата, якого підтримують. Згідно з новим форматом бюлетеня виборці мають вписувати номер кандидата у трафарет поряд з партією. 

Нагадаємо, Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.