Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

теплопостачання

Понеділок, 3 серпня 2020, 16:30

З серпня в Україні відкрили ринок природного газу для побутових споживачів

теплопостачання

З 1 серпня українцям дозволили самостійно обирати постачальника газу

Про це повідомляє Українська правда.

З 1 серпня в Україні запрацював ринок газу для населення, в якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу.

Зокрема, відтепер населення може вільно змінювати постачальника. Це можна було робити ще з 2015 року, однак раніше регульована ціна майже завжди була нижчою за ринкову.

Ціни на газ буде формувати ринок, тому з'являється сенс у пошуку постачальника, який запропонує найкращу ціну на сервіс. До того ж, напередодні регулятор суттєво спростив процедуру переходу від одного постачальника до іншого, що має спростити життя споживачів.

Крім цього, ціна на газр буде ринковою. В Україні в останні роки існували дві ціни на газ. Ринкова ціна діяла для промисловості, вона залежить від котирувань на європейських хабах і встановлюється щомісяця.

Для населення діяв вже згаданий механізм PSO, який в останні роки декілька разів змінювався.

Спочатку ціна фіксувалася на одному рівні на певний період, а згодом вартість почали визначати за формулою. Цим займався "Нафтогаз", який оприлюднював ціну 22 числа кожного місяця.

Відтепер ціни на газ як для промисловості, так і для населення будуть прирівняні до європейських, і залежно від ситуації на ринку вартість ресурсу може суттєво зростати чи знижуватися.

Додамо, раніше повідомлялося, що з 1 липня в Україні клієнт зможе обирати постачальника газу і змінювати його, однак дату перенесли на серпень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.