Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Лісорозсадницький центр

Вівторок, 4 серпня 2020, 15:00

У Брюховичах розвиватимуть лісорозсадницький центр міжнародного рівня

Лісорозсадницький центр

У Брюховичах створюють лісорозсадницький комплекс з вирощування садівного матеріалу із закритою кореневою системою.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

У Брюховичах створюють лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на базі Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру.

Вартість проєкту становить 86,2 млн грн, з обласного бюджету виділили 22 млн гривень. Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ закупили обладнання на загальну суму 45,8 млн грн. Для остаточного завершення проєкту необхідно ще 18,4 млн грн.

Проєктом створення лісорозсадницького комплексу передбачається реконструкція приміщення для цеху посіву, мийки касет та упаковки сіянців; установка лінії для заповнення касет субстратом і висіву насіння;влаштування теплиць загальною площею 1920 м. кв. для вирощування сіянців із закритою кореневою системою.

Також проєкт передбачає оснащення кожної теплиці автоматичною підвісною зрошувальною установкою;створення п’яти полів дорощування для контейнерної культури лісового садивного матеріалу із зрошувальними установками та системами дренажу; установка лінії упаковки садивного матеріалу та мийки касет.

Основно частина робіт уже виконана. З робочим візитом, готовність до завершення проєкту лісорозсадницького центру проінспектував голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович.

Василь Кузьович наголосив, що вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою допоможе вирішити питання заміни всихаючих ялинників у Карпатах та соснових насаджень у зоні Малого Полісся на корінні біологічно стійкі деревостани.

"Використання таких сіянців дозволяє лісівникам не лише суттєво розширювати строки садіння лісових культур, що особливо актуально для України, а й підвищити практично до 100% приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах", – наголосив Голова Держлісагентства.

У запроектованому лісовому розсаднику за запропонованою технологією будуть вирощувати:

- сіянці високопродуктивних (модрина європейська, сосна звичайна, псевдотсуга, дуб звичайний) лісових порід для лісовідновлення та лісорозведення, а також  плантаційного лісовирощування на Прикарпатті та рівнинній частині Львівщини;

- сіянці біотично стійких порід (ялиця біла, бук лісовий) для лісовідновлення на території Карпат на місці всихаючих ялинових насаджень.

Час вирощування сіянців складає 2 (для ялиці білої) та 1 (бук лісовий, сосна звичайна, модрина європейська, псевдотсуга) вегетаційні періоди. За один цикл вирощується 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою на базі ДП "Львівський лісовий селекційно насіннєвий центр".

Лісовий селекційно-насіннєвий центр працює з 2006 року, на базі якого успішно функціонує комплекс обладнання із переробки та зберігання лісового насіння. За період роботи цеху переробки перероблено 1,2 млн кг лісонасіннєвої сировини та отримано понад 49,3 тис. кг якісного насіння. З цього насіння можна виростити, з врахуванням схожості насіння, 2,1 млрд дерев.

В перспективі планують розширити лісовий розсадник та довести його потужність до вирощування 15 млн шт. сіянців зі закритою кореневою системою.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.