Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

аптека у Львові

Понеділок, 21 вересня 2020, 17:30

МОЗ планує через три роки повністю перейти на електронні рецепти

аптека у Львові

Мінздоров'я протягом трьох років розроблятиме відпуск електронних рецептів.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України. 

Міністерство охорони здоров'я створило робочу групу з впровадження електронного рецепта на лікарські засоби, із 2021 року планують відпуск за електронним рецептом наркотичних препаратів та інсулінів, з 2023 року – інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ.

"У планах роботи по даному напряму відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік; антибіотиків – 2022 рік; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ, – починаючи з 2023 року", – зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, така ініціатива була запроваджена через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування та погіршення здоров'я населення.

У МОЗ наголосили, що ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення.

Зазначимо, Верховна Рада 17 вересня ухвалила законопроект, який регулює електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.