Новини

Екологія

Славське ТВП працює без дозволу та негативно впливає на екологію Сколівського району

Славське ТВП працює без дозволу та негативно впливає на екологію Сколівського району

charivne.info

Славське ТВП працює без дозволу та негативно впливає на екологію Сколівського району

Понеділок, 17 грудня 2012, 18:56

Незаконна робота сміттєзвалище та поганий стан каналізаційних споруд у Славському створюють загрозливу екологічну ситуацію для Сколівського району.

Про це Варіанти повідомила прес-служба Державного управління ОНПС у Львівській області.

«Славський полігон ТПВ, що розташований в урочищі «Луги», з 2010 року немає дозволу та лімітів на розміщення відходів, оскільки його експлуатація відбувається з грубими  порушення природоохоронного законодавства. Так, Держінспекція встановила, що перешарування відходів здійснюється не в повному обсязі, що призводить до забруднення ґрунтів та вод. Саме це сміттєзвалище є основним забруднювачем довкілля всього Сколівського району», – зазначено у повідомленні.

Окрім того, очисні споруди Славського вже багато років не виконують своїх функцій, оскільки вимагають капітального ремонту.

Залізобетонні конструкції очисних споруд осипаються, фільтри не працюють, у результаті чого в річку Опір виливаються неочищені каналізаційні стоки. Як відомо, Опір — притока річки Стрий, на якій розміщений водозабір, що забезпечує питною водою Стрий та Львів.  Поруч із очисними спорудами розміщене стихійне сміттєзвалище, яке теж забруднює довкілля: ґрунти та поверхневі води.

«Держуправління зверталось у природоохоронну прокуратуру з проханням вжити заходів до бездіяльності місцевої влади. Однак, органи селищна рада так і не виконала жодного припису для виправлення екологічної проблеми», – говорять в управлінні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що аварійний стан каналізації загрожує екології гірського курорту Славське.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.