Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

обласна премія

Середа, 25 листопада 2020, 10:31

На Львівщині обрали 14 переможців обласної премії

обласна премія

Журі конкурсу оголосило переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Журі визначилися із переможцями обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, що є найвищою премією у Львівській області.

Прийом заявок на обласну премію завершився 1 жовтня, на її здобуття подають нові оригінальні твори і роботи. Станом на сьогодні розмір премії становить 20 тис грн у кожній номінації.

Переможці:

1. "Мистецтвознавство і культурологія" – імені Святослава Гординського.

Ольга Луковська – за монографію "Артекстиль України у контексті європейських експериментальних тенденцій другої половини ХХ – поч. ХХІ століття", 2018 рік.

2. "Музейна справа" – імені Іларіона і Віри Свенціцьких.

Оксана Жеплинська – за підготовку та реалізацію культурно-мистецького проєкту "Корнило Устиянович (1839-1903). Художник Українського відродження в Галичині", 2019 рік.

3. "Поезія" – імені Маркіяна Шашкевича.

Володимир Тимчук – за поетичні збірки "Зі сходом сонця", 2020 рік; "Озбручитися з Україною", 2018 рік; "Відчути місто з Тобою", 2019 рік.

4. "Проза" – імені Богдана Лепкого.

Роман Береза – за біографічний роман "Отелло родом з України", 2019 рік.

5. "Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади" – імені Михайла Возняка.

Тарас Лучук – за книгу "Перші поетеси: Кодекс давньогрецької жіночої поезії", 2019 рік.

6. "Журналістика та публіцистика" – імені В’ячеслава Чорновола.

Андрій Данилець – за творчий доробок 2018-2020 років під назвою "Війна якої немає".

7. "Музичне мистецтво" – імені Станіслава Людкевича.

Богдан Сегін – за творчий доробок 2018-2020 років.

8. "Образотворче мистецтво" – імені Івана Труша.

Теодозій Салій – за серію живописних полотен.

9. "Декоративно-ужиткове мистецтво" – імені Зеновія Флінти.

Зеновія Краковецька – за виготовлення художніх прикрас у 2018-2020 роках.

10. "Народна творчість" – імені Анатолія Вахнянина.

Дмитро Мимрик – за роботи виконані у техніці витинання у 2018-2020 роках.

11. "Дизайн" – імені Олени Кульчицької.

Оксана Лобас-Заяць – за розробку авторських колекцій одягу в 2018-2020 роках.

12. "Фотомистецтво" - імені Василя Пилип'юка.

Володимир Дубас – за виставкові фотопроекти та промоцію українського мистецтва за кордоном.

13. "Архітектура" – імені Івана Левинського.

Михайло Федик – за значний особистий внесок і досягнення в галузі архітектури та високу професійну майстерність.

14. "Скульптура" – імені Іван Севери.

Ярослав Скакун – за досягнення в галузі скульптури виконані у 2018-2020 роках.

Зазначимо, обласна премія в галузі культури діє з 2002 року.