Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

приватна військова компанія

СБУ

Четвер, 25 березня 2021, 11:28

Екс-депутата з Самопомочі звинуватили у створенні приватної армії

приватна військова компанія

СБУ викрила незаконне приватное військове формування, яке організували Семен Семенченко і Євген Шевченко.

Про це повідомила прес-служба Служби безпеки України.

Служба безпеки України викрила та припинила діяльність приватної військової компанії, що діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Її членами були понад 150 людей.

Підготовка членів "ПВК" проходила на спеціально облаштованій базі під Києвом – там вони проходили бойові вишколи, тренувалися в поводженні зі зброєю та отримували навички бойових дій. Деякі представники також проходили підготовку в іноземних центрах.

Правоохоронці з'ясували, що контролювали організацію 15 українців. Вони, зокрема, вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях.

В СБУ кажуть, що мають докази контрактів між "ПВК" та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу, були й пропозиції постачати зброю до цих країн.

Організаторами діяльності "ПВК" називають екс-депутата від "Самопомочі" Семена Семенченка та позаштатного радника НАБУ Євгена Шевченка.

"Семен Семенченко та Євген Шевченко є можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами" – пояснили у СБУ.

В рамках розслідування провели понад 80 обшуків і вилучила велику кількість зброї, зокрема, протитанкові гранати, гранатомети, рушниці, автомати тощо. Наразі фігурантам повідомили про підозру за статтею про створення незаконних збройних формувань.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.