Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

електтропідстанція

Середа, 26 травня 2021, 14:21

В Україні до жовтня заборонили імпорт електроенергії з Росії і Білорусі

електтропідстанція

Нацкомісія з енергетики та тарифів до 1 жовтня заборонила на імпорт електроенергії з Білорусі та Росіії.

Про це повідомляє Українська правда.

Сьгоожні, 26 травня, Нацкомісія з енергетики та тарифів прийняла рішення заборонити на імпорт електроенергії з Білорусі та Росіії до 1 жовтня 2021 року.

За словами голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, регулятор у своїх рішеннях виключно балансом інтересів держави, споживачів та ліцензіатів.

"Ми також думаємо про споживачів, і що, теоретично, припинення імпорту як ринкового механізму може призводити до зловживань і маніпуляцій на ринку. А з технічної точки зору разом з "Укренерго" і Міненергетики ми дійшли думки, що маємо спільно моніторити стан підготовки до осінньо-зимового періоду, стан накопичення вугілля. І, як бачимо на прикладі цієї зими, то імпорт був необхідний", – наголосив Тарасюк.

Він пояснив, що рішення НКРЕКП не означає, що заборону не продовжать після 1 жовтня, проте на сьогодні регулятор готовий його ухвалити лише до початку осінньо-зимового періоду. 

Зазначимо, з 15 травня 2021 року набув чинності закон, згідно з яким НКРЕКП отримав повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.