Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

львівське сміття

Четвер, 27 травня 2021, 16:35

Садового штрафуватимуть за несанкціоновані сміттєзвалища на його теренах

львівське сміття

Держекоінспекція впроваджує систему відшкодуванням місцевою владою збитків за виявлення на її території незаконних звалищ відходів.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

Як заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, Держекоінспекція розпочинає заходи контролю за сміттєзвалищами.

Зокрема, за кожен випадок розміщення несанкціонованих сміттєзвалищ на територіях органів місцевого самоврядування Держекоінспекція одразу розраховуватиме збитки. 

"Всі кошти, виділені громадам на розвиток, в тому числі створення "сміттєвої" інфраструктури, підуть на сплату збитків. Впевнений, таке рішення змусить голів органів місцевого самоврядування відповідальніше ставитись до покладених на них обов'язків щодо створення дієвої системи поводження з відходами", – наголосив Андрій Мальований.

Він додав, що наразі близько 40% населених пунктів Закарпаття не мають централізованого вивозу сміття.

"Як наслідок – утворення величезної кількості несанкціонованих сміттєзвалищ, в тому числі у прибережно-захисних смугах рік. І попри численні перевірки, надання приписів та штрафів Держекоінспекцією, органи місцевого самоврядування продовжують ігнорувати питання налагодження системи поводження з відходами", – пояснив Андрій Мальований.

Нагадаємо, у квітні цього року Держекоінспекція звернулась до суду з позовом до Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації з вимогою усунути виявлені порушення у сфері поводження з відходами.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.