Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Свірзський замок

IGotoWorld.com

Вівторок, 1 червня 2021, 11:36

Свірзький замок планують перетворити на культурно-мистецький центр

Свірзський замок

Львівська ОДА оголосила закупівлю на проведення архітектурного конкурсу щодо перетворення замку у Свіржі на культурно-мистецький центр.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації оголосив закупівлю у системі ProZorro на організацію та проведення Всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію реставрації з пристосуванням під культурно-мистецький центр замку у селі Свірж Перемишлянського району, яку переможець тендеру має здійснити до 31 грудня 2021 року.

Аукціон стартує 7 червня цього року, а вартість закуплі становить 200 000 грн.

Як вказано у закупівлі, переможець тендеру має провести всеукраїнський архітектурний конкурс для перетворення замку у культурно-мистецький центр, залучивши при цьому до роботи місцеву організацію Національної спілки архітекторів України для розроблення та погодження програми та умов конкурсу, організації виставок, творчого і громадського обговорення конкурсних проектів.

Крім цього, організатор архітектурного конкурсу має визначити розмір призового фонду для переможців, а також підшукати приміщення для роботи журі, відповідального секретаря конкурсу, експертів, приймання та тимчасового зберігання конкурсних проектів, проведення їх виставок та громадського обговорення.

Зазначимо, замок XV-XVII ст. у селі Свірж Перемишлянського району є пам'яткою архітектури національного значення. Він вперше згадується у 1484 році. Первинно замок був суто оборонною мурованою спорудою, потім неодноразово перебудовувався. Сучасного вигляду замок набув з середини XVII століття. 

Додамо, цьогоріч на Львівщині планують відреставрувати більше десяти старовинних дерев'яних церков.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.