Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

личаківський цвинтар

Субота, 5 червня 2021, 19:02

Пам'ятник композитору Мирославу Скорику освячено у Львові

личаківський цвинтар

Надмогильний пам'ятник композитору Мирославу Скорику (1938-2020) на Личаківському кладовищі у Львові освячено сьогодні. 

Сьогодніна Личаківському цвинтарі у Львові відбулася панахида та чин освячення надмогильного пам'ятника видатному композиторові і музикознавцеві, Героєві України, народному артистові України, Мирославу Скорику.

Про це повідомила прес-служба Львивської облради. 

Пам’ятник на могилі Мирослава Скорика зводили кілька місяців. Проєкт ініційований дружиною композитора - проректоркою з наукової роботи Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, докторкою мистецтвознавства, професоркою Адріаною Скорик.

Пам’ять Маестро прийшли вшанувати представники влади, громадськість, священники, учні та колеги.

Нагадаємо, Мірослав Скорик помер 1 червня 2020 року.

Мирослав Скорик за свою творчість та активну громадську роботу став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалером ордена «Знак Пошани», нагороджений орденом «За заслуги» I, II, III ступенів, академік Академії мистецтв України.

Написана ним музика поєднувала український національний колорит і сучасну техніку. Твори Мирослава Скорика виконуються багатьма українськими і зарубіжними виконавцями. Найвідоміші із них - «Гуцульський триптих», «Карпатський концерт» для симфонічного оркестру, численні композиції для фортепіано, скрипки та камерних ансамблів, а також знаменита “Мелодія” ля мінор, яка виконується в різних транскрипціях.

Будівництво пам’ятника частково дофінансовано коштами обласного бюджету, у 2020 році на зведення меморіалу виділено 700 тисяч гривень.

 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.