Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Економіка

електропідстанція

П'ятниця, 1 жовтня 2021, 11:35

В Україні почав діяти знижений тариф на електроенергію

електропідстанція

З 1 жовтня тариф на електроенергію становитиме 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год на місяць.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

Від сьогодні, 1 жовтня, тариф на електроенергію становитиме 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год на місяць. Для тих, хто споживає більше 250 кВт-год на місяць, ціна залишатиметься незмінною − 1,68 грн за весь обсяг споживання.

Повідомляється, що державні виробники електроенергії НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго", які забезпечують виконання спецобов’язків, отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсуватиме різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії.

"Нова модель ПСО дає можливість державним компаніям стабілізувати та покращити свій фінансовий стан. В свою чергу, це дає змогу забезпечувати знижену ціну на електроенергію для вразливих верств населення" − повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

НАЕК "Енергоатом" вже розпочав роботу за новою моделлю, а 23 вересня компанія продала на аукціонах електроенергію в обсязі 1,38 млн МВт-год для постачання населенню у жовтні 2021 року.

Натомість "Укргідроенерго" сплатило 1 млрд грн ДП "Гарантований покупець" та забезпечило авансування послуг щодо постачання електроенергії за новим зниженим тарифом.

Тарифи на електроенергію будуть незмінними протягом всього опалювального сезону.

Нагадаємо, тариф на електроенергію у 1,44 грн/кВт-год діятиме з 1 жовтня до 30 квітня 2022 року для споживання обсягом до 250 кВт за місяць.

Додамо, з січня уряд підвищив тариф на електроенергію для населення з 90 коп/КВт.год до 1,68 грн/кВт.год. Раніше тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 року. Вони становили 90 коп./КВт.год за перші 100 кВт.год та 1,68 грн/кВт.год за решту обсягу місячного споживання.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram для отримання моментальних новин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.