Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Соціум

Стебник

Понеділок, 25 жовтня 2021, 16:59

У Стебницьких хвостосховищах рівень розсолів сягає критичного рівня

Стебник

Рівень розсолів в секції №2 хвостосховища Стебницького гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" досягає гранично допустимого.

Про це повідомляє пресслужба Львівської облдержадміністрації.

У межах комісії, з метою запобігання виникненню аварійної та надзвичайної ситуації, департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації доручили підготувати та скерувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності погодження дозованого тимчасового скидання надлишків зворотних вод (розсолів) із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей ПрАТ "Стебницьке ГХП "Полімінерал" відповідно до розробленого індивідуального регламенту.

Окрім того, підприємство повинне забезпечити постійний моніторинг рівнів солей у хвостосховищі та оперативно інформувати всі причетні аварійно-рятувальні служби та органи управління цивільним захистом про можливість виникнення (виникнення) прориву дамби хвостосховища.

"Також на ПрАТ "Стебницьке ГХП "Полімінерал" покладається обов’язок - розробити проєкт по знешкодженню, утилізації або рекультивації земель, зайнятих під хвостосховищем Стебницького родовища калійних солей, та забезпечити його реалізацію", – зазначив Юрій Бучко.

Окрім того, директор Департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник наголосив, що у регламенті прописано окремим пунктом – необхідність осушення однієї водойми, розробка проєкту рекультивації та подальше його втілення.

 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.