У Мінекономіки до класифікатора професій додали професію пілота безпілотника.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Міністерство економіки оновило класифікатор професій, згідно з яким запроваджено професію спеціаліста з управління безпілотними повітряними суднами, розробника систем захисту інформації, адміністратора мереж і систем, аналітика загроз безпеці.
Зокрема, наказом від 25 жовтня 2021 року №810-21 у міністерстві внесли зміни до національного класифікатора професій.
Також цим документом впроваджують ще такі нові професії: аналітик безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, дізнавач (сфера кібербезпеки та захисту інформації), експерт-криміналіст у сфері кібербезпеки, спеціаліст з криптологічного захисту, слідчий кіберзлочинів, спеціаліст із тестування систем.
Щодо медичних професій, то до класифікатора впроваджені: цитоморфолог, лікар-хірург-дерматолог, лікар-гематолог-дитячий онколог, лікар-стоматолог-пародонтолог, лікар ветеринарної медицини з громадського здоров'я, терапевт мови та мовлення.
Мінекономіки внесло також низку змін до професій зі сфери освіти: концертмейстер мистецтвознавчого ліцею, консультант центру професійного розвитку, інструктор-методист з інформаційної безпеки та кібербезпеки, асистент вчителя.
До класифікатора професій також додали такі назви професій, як спеціаліст із питань молоді, старший оперуповноважений з особливих доручень, капелан, священнослужитель, поліграфолог, дистанційний командир безпілотного повітряного судна, дистанційний пілот-випробувач безпілотника, начальник стрільбища, оператор служби "102", член Національної ради.
Серед нових професій: керівники релігійних організацій, керівники релігійних громад, голова об'єднання (предстоятель, патріарх, верховний архієпископ, митрополит, головний рабин, верховний муфтій, старший єпископ тощо).
Мінекономіки також замінило позицію "провізор" на "фармацевт", а "фармацевт" – на "фармацевтичний помічник".
Зміни передбачають також заміну позицій "викладачі" на "професіонали в галузі освіти та навчання", "авіадиспетчери" на "авіадиспетчери та фахівці, які керують безпілотними повітряними суднами".
Додамо, у 2019 році Державіаслужба оприлюднила заборонені для польотів дроном зони на Львівщині, а у вересні 2018 року в Україні змінили обмеження на польоти дронів.