Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

культурні цінності

Вівторок, 3 травня 2022, 10:43

Депутати Львівщини закликають евакуювати культурні цінності на Західну Україну

культурні цінності

Комісія культури облради закликала владу евакуювати культурні цінності з територій можливих бойових дій у безпечні регіони.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вчора, 2 травня, на своєму засіданні комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради звернулася до голови ВРУ та Міністерства культури з клопотанням про перевезення на Захід цінних експонатів з територій можливих бойових дій для метою їх порятунку й збереження.

"На Львівщині, наприклад, підготовлені значні площі для тимчасового зберігання та розміщення дислокованих експозицій. На жаль, маємо прикрі інциденти, коли сьогодні є інформація, що до прикладу, в Маріуполі, Мелітополі цінні експонати викрадено окупантами. Наша комісія ще на початку лютого звертала увагу на те, що експозиції музеїв з прикордонних території, які можуть опинитися під тимчасовою окупацією, треба евакуювати. Пропонували тимчасово перемістити їх на Львівщину. Тоді нас не почули і попросили не наводити паніку. Однак, як показав час, ми були праві, коли хотіли провести такі превентивні заходи" – зазначив голова комісії, депутат Львівської облради Святослав Шеремета.

Саме тому комісія облради звернулася до влади з проханням дозволити музейникам у разі загрози без перепон евакуйовувати свої колекції у безпечні місця.

Крім цього, члени комісії підтримали пропозицію звернутися до правоохоронців щодо притягнення до відповідальності осіб, колаборантів, які сприяли та допомагали окупантам вивозити з музеїв цінності та визначні експонати.

Нагадаємо, станом на 18 квітня, за даними Міністерства культури та інформаційної політики, російські агресори зруйнували 200 об’єктів культурної спадщини України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.