Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

пункт пропуску

Вівторок, 24 травня 2022, 12:19

Під час воєнного стану виїхати з України можуть студенти

пункт пропуску

В Держприкордонслужбі роз'яснили, хто з військовозобов'язаних має право виїхати за кордон під час дії воєнного стану.

Про це йдеться у відповіді Державної прикордонної служби України на запит Варіантів.

Питання виїзду з території України військовозобов’язаних на період дії воєнного стану врегульовано постановою Кабінету міністрів.

Як наголосили в Держприкордонслужбі, станом на сьогодні, можливість перетинати держаний кордон України мають лише здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).

Для підтвердження підстав виїзду з України, крім документів, що підтверджують особу та факт навчання за кордоном, потрібно подати документи про відстрочку від призову (призову за мобілізацією) та довідку про надання дозволу відповідного керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон.

"Зазначаємо, що згідно з вимогами ЗУ "Про Державну прикордонну службу України", "Про прикордонний контроль" повноваження щодо надання особам, у тому числі й громадянам України призовного віку, дозволу на перетинання державного кордону України надані уповноваженим посадовим особам, які здійснюють прикордонний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України" – пояснили в Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, через введення воєнного стану чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати з України.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.