Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Кабінет міністрів

slovoidilo.ua

Прес-реліз,   Четвер, 2 червня 2022, 13:26

Уряд зволікає з внесенням змін до закупівель, які дозволять ОТГ допомагати військовим

Кабінет міністрів

Уряд зволікає з внесенням змін до порядку закупівель, які дозволять громадам безперебійно допомагати військовим.

Про це повідомляє Асоціація міст України.

З першого дня вторгнення російських військ до України громади роблять усе можливе для підтримки ЗСУ, СБУ, ДСНС, ТРО та інших структур і надають їм різноманітну допомогу.

Але наразі придбати необхідні захисникам товари оборонного призначення, а також спецтранспорт, можливо лише в іноземних постачальників, які, враховуючи воєнний стан та відповідні ризики, погоджуються поставляти товар тільки на умовах стовідсоткової передоплати.

Однак чинна нормативно-правова база не дозволяє органам місцевого самоврядування здійснювати передоплату.

Для розв'язання цієї проблеми Правління Асоціації міст України звернулося до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля (завантажити Зверненнящодо спрощення порядку здійснення закупівель органами місцевого самоврядування через внесення відповідних змін до низки урядових постанов.

Надання права органам місцевого самоврядування та військовим адміністраціям проводити закупівлі за попередньою оплатою створить передумови для безперебійної допомоги захисникам та постачання їм якісних товарів, в тому числі оборонного призначення.

АМУ наголошує, що для наближення перемоги над агресором потрібні швидкі рішення як на державному, так і на місцевому рівнях, та закликає Уряд якнайшвидше прийняти рішення щодо спрощення порядку здійснення закупівель органами місцевого самоврядування.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.