Зміст статті

15 серпня 2022

Похорон Дарії Гусяк

Похорон зв'язкової Романа Шухевича та членкині ОУН Дарії Гусяк.

Похорон зв'язкової Романа Шухевича та членкині ОУН Дарії Гусяк на Личаківському цвинтарі.

Сьогодні на Личаіківському цвинтарі поховали останню зв'язкову Романа Шухевича, членкиню Організації українських націоналістів Дарію Гусяк, яка померла 12 серпня на 99 році життя.

Львівська міська рада хотіла поховати Дарію Гусяк на Полі почесних поховань Меморіалу воїнів УПА Личаківського цвинтаря.

"На цьому полі разом з упівцями похована ще одна зв'язкова Романа Шухевича – Ольга Ільків, та голова Львівського крайового братства ветеранів Олесь Гуменюк. Також після початку повномасштабного вторгнення рф ми вже почали тут поховання новітніх Героїв України" – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Натомість син командарма УПА Юрій Шухевич та інші громадські й політичні діячі просили Садового поховати Дарію Гусяк на Полі почесних поховань № 67 поряд з Катериною Зарицькою.

"Ми просимо Вас поховати українську героїню, яка витримала нелюдські тортури в тюрмах і таборах МГБ-КГБ СССР, але не зламалася, на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря N°67 поряд з Катериною Зарицькою, Михайлом Сорокою, поряд з кенотафом її командира, провідними членами ОУН Омеляном Ковалем, Григорієм Васьковичем, генерал-майором, Героєм України Сергієм Кульчицьким" – йшлося у зверненні до Садового.

Львівській громаді так і не вдалося домовитися з Андрієм Садовим про поховання Дарії Гусяк на Полі почесних поховань № 67, і тому після рішення Юрія Шухевича її поховали у родиному гробівці родини Шухевичів на Личаківському цвинтарі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.