Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Кирило Шевченко

Фб Шевченка

Середа, 5 жовтня 2022, 11:19

Голова Нацбанку подав у відставку

Кирило Шевченко

Голова Нацбанку Кирило Шевченко подав у відставку за власним бажанням.

Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вчора, 4 жовтня, голова Національного банку Кирило Шевченко офіційно підтвердив, що йде у відставку.

"Друзі, в силу причин, пов'язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови Національного банку України. Я звернувся до Президента України з проханням прийняти мою відставку" – написав Шевченко.

Він нагадав про успіхи Нацбанку під час війни: безперебійну роботу фінансової системи, недопущення паніки на валютному ринку, зупинення відтоку капіталу, утримання інфляції "на адекватному рівні під час війни", допомога державному бюджету із залучення коштів, активізацію механізмів залучення міжнародної фінансової допомоги та ініціювання рішень, які б послабили економіку країни-агресора.

"Сьогодні НБУ дійсно сильніший, ніж будь-коли, у здатності зустрічати виклики та долати кризи, гідно проходить перевірку війною. І зберігає свою здатність бути основою післявоєнного відновлення економіки і спрямовувати на це весь фінансовий сектор" – додав Кирило Шевченко.

Зазначимо, що Кирила Шевченка призначили головою Національного банку 16 липня 2020 року. Призначення відбулося після гучного скандалу зі звільненням попереднього голови НБУ Якова Смолія, який оголосив про відставку через політичний тиск зі сторони влади.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram