Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Лейла Мелесова-Вальчак

Фб ЄС Львів

Прес-реліз,   Понеділок, 21 листопада 2022, 16:28

У школах Львова впровадять змагання світового формату

Лейла Мелесова-Вальчак

Для школярів запровадять змагання нового формату – Львівські спортивні шкільні ліги.

Кожна школа формуватиме свої збірні команди з різних видів спорту, які змагатимуться між собою на рівні районів і міста та матимуть свою індивідуальну символіку. Такий формат використовують у США.

У 2023 навчальному році заплановано провести ЛСШЛ з трьох видів спорту: футзалу, баскетболу та волейболу у період із січня до травня. Йдеться саме про міські загальноосвітні школи, а не спеціалізовані спортивні заклади.

Про це розповіла голова комісії культури, молоді, спорту та міжнародних зв'язків, депутатка Львівської міської ради від фракції Європейська Солідарність Лейла Мелесова-Вальчак.

"Сьогодні на засіданні комісії ми погодили чудову програму про шкільні ліги. У 2023 починаємо із трьох видів спорту – волейбол, баскетбол та футзал. Я дуже вдячна управлінню спорту та управлінню освіти, це велика праця, світовий досвід, залучення більшої кількості дітей до сучасних змагань. Я спостерігаю за школами, вони зараз проявили велику активність у цьому процесі, голосують за логотип шкільних ліг.

Також школярі вже голосували й обирали тварину-символ для своєї школи, така практика є за кордоном. Дуже радію, що навіть в такий страшний для країни час, коли триває кривава війна, ми маємо змогу розвивати дитячий спорт. Маю надію, що в наступних роках такі шкільні ліги охоплять більшу кількість видів спорту" – розповіла депутатка.

За її словами, програма передбачає фінансову підтримку на закупівлю та виготовлення промоційної продукції та відеороликів, нагороджувальної атрибутики, прямих трансляцій змагань Львівської спортивної шкільної ліги.

ЛСШЛ із різних видів спорту проводитимуться щорічно серед львівських школярів із 15 жовтня до 15 травня. Змагання складатимуться з трьох етапів:

- етап 1 (шкільний) – формування збірних команд шкіл з певних видів спорту.

- етап 2 (районний) – визначення переможця районних змагань, який отримує автоматичну перепустку до наступного етапу.

- етап 3 (міський/фінальний етап) – визначення чемпіона та призерів змагань кожної окремої Ліги.

Щоб зробити змагання більш видовищними та цікавими, для кожної Ліги будуть створені логотипи та оригінальні кубки з індивідуальним дизайном. Ці трофеї стануть перехідними. Ними володітиме переможець поточного сезону до фіналу наступного.

Також кожна команда отримає власну емблему, яка ідентифікуватиме колектив серед усіх інших учасників. Логотип свого навчального закладу діти обиратимуть спільно зі своїми наставниками – вчителями, які представлятимуть їхню команду на змаганнях.

У системі Шкільних ліг буде впроваджений цифровий процес. Підготовка та проведення висвітлюватимуться на розробленій інформаційній платформі "Львівські спортивні шкільні ліги". 

"Наша мета – збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. Ми зможемо довести всій країні, що зі звичайної шкільної команди можна виховати команду майстрів, які будуть підкорювати світові та олімпійські п'єдестали" – йдеться у повідомленні Львівської міськради.

В управлінні спорту Львова наголосили, що Львівські спортивні шкільні ліги – спортивні змагання, розроблені відповідно до світового та європейського досвіду функціонування подібних заходів. Головна мета проєкту – створити атмосферу спортивного свята під час проведення спортивних ліг серед учнів закладів загальної середньої освіти Львівської міської територіальної громади.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.