Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Польща

StrazGraniczna

Середа, 30 листопада 2022, 15:02

Польща запроваджує платне проживання для українських біженців

Польща

З березня 2023 року українські біженці в Польщі платитимуть за проживання у закладах розміщення.

Про це повідомляє Європейська правда.

З 1 березня 2023 року у Польщі запроваджують оплату для тих українських біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення понад 120 днів.

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, спочатку біженці з України покриватимуть 50% вартості проживання, через кілька місяців – 75%.

Цей обов’язок не поширюватиметься на людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей.

Також зміни передбачають, що подання заявки на номер PESEL громадянами України, які приїхали до Польщі після російського нападу 24 лютого, буде обов’язковим. Біженцям, які отримають номер PESEL і покинуть Польщу, цей номер буде заморожено.

"Ми готуємося до можливої наступної хвилі біженців і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців" – пояснив Моравецький.

За даними Прикордонної служби Польщі, з початку російської агресії з України в’їхали майже вісім мільйонів людей, виїхали – 6 мільйонів 200 тисяч.

Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за спрощеною процедурою у Польщі працевлаштувалися 358 тисяч українців. Станом на 26 липня до Польщі прибули понад 5 мільйонів біженців з України.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.