Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

декомунізація на Львівщині

sambirrda.gov.ua

Середа, 2 серпня 2023, 14:09

На Львівщині демонтували 170 радянських пам'ятників

декомунізація на Львівщині

В області залишилось ліквідувати ще понад 110 об'єктів радянської пропаганди.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Станом на сьогодні, 2 серпня, від початку року на території Львівської області демонтували 170 радянських пам'ятників, натомість залишилось знести ще понад 110 об'єктів.

Наразі найгірша ситуація на Самбірщині – у Старосамбірській ОТГ, де  залишається 4 об'єкти, жоден із виявлених не демонтований. 

"Наразі на Самбірщині наша робоча група нарахувала 43 обʼєкти, яких за законом та відповідно до рішення Львівської обласної ради маємо позбутися з громадських просторів до кінця 2023 року. Ще один ми виявили під час наради. Це солдат на цвинтарі у Старому Самборі.

Процес декомунізації у районі рухається добре, наразі громади демонтували 70%, тобто 29 із виявлених обʼєктів. Ще чотири демонтовані частково. На сьогодні чотири громади Самбірщини вже позбулися всіх радянських пам'ятників. До середини серпня в районі планують позбутися решти" – пояснив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Зазначимо, станом на 15 липня, з початку року в області демонтували 123 пам’ятники радянського режиму.

У вересні 2022 року на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області.

Додамо, раніше Верховна Рада прийняла законопроєкт, яким заборонила давати географічним об'єктам назви, пов'язані з Росією та її діячами.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.