Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

забруднення довкілля

П'ятниця, 29 вересня 2023, 15:02

У річні на Самбірщині виявили найкращу якість води

забруднення довкілля

У серпні в п'ятьох річках басейну Західного Бугу та Сяну виявили перевищення норм забруднюючих речовин, ще в п'яти покращилась якість води.

Про це повідомляє департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА.

У серпні цього року спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну провели моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну річки Вісла.

Найкраща якість води спостерігалася у річці В’яр (Вігор), яка протікає в межах Самбірського району та є правою притокою річки Сян, а найнижчі показники якості води виявили:

- у річці Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, пестицидів, важких металів;

- у річці Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин, пестицидів;

- у річках Малехівці (с. Малехів) та Марунька (нижче м. Винники) – за вмістом органічних речовин;

- у р. Свиня нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з липнем, погіршилася якість води в р. Полтва, р. Свиня, р. Блех (Рибній), р. Рата та в р. Західний Буг на ділянці м. Кам’янка-Бузька – м. Сокаль.

Натомість покращилася якість води в р. Шкло та р. В’яр (Вігор), а також суттєво знизилися концентрації пестицидів у р. Західний Буг (на ділянці нижче Добротвірського водосховища до виходу річки за межі України), у р. Золочівка, р. Вишня, р. Свиня й р. Рата.

 

Зазначимо, моніторинг проводять з метою узагальнення і аналізу інформації про стан водних об’єктів, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень у галузі використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів.

Нагадаємо, у липні в п'ятьох річках басейну Західного Бугу та Сяну виявили перевищення норм забруднюючих речовин.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.