Новини

Львівська міськрада

За рішенням суду будинок на Шевській,1 у Львові продадуть за заниженою вартістю

За рішенням суду будинок на Шевській,1 у Львові продадуть за заниженою вартістю

imageshack.us

За рішенням суду будинок на Шевській,1 у Львові продадуть за заниженою вартістю

Четвер, 7 березня 2013, 10:20

Львівський апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду від 21 січня, відповідно до якого Управління комунальної власності Львівської міськради зобов’язано укласти договір купівлі-продажу на приміщення універмагу на Шевській, 1 у Львові.

 

Приміщення площею 1850,4 м кв. приватизує Акціонерне товариство закритого типу «Львівський універмаг «На ринку» шляхом викупу за 7,8 млн грн..

З цієї суми експертна оцінка майна становить 6,5 млн грн..,  ПДВ – 1,3 млн грн..

Нагадаємо, 1 червня 2011 року приміщення на Шевській, 1 площею 1850,4 кв. м чиновники внесли в «Перелік об’єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу».

Викупити приміщення, згідно ухвали № 605 повинно було те саме Акціонерне товариство «Львівський універмаг «На ринку», яке було його орендарем.

Прокурор міста Львова опротестував ухвалу через те, що орендар не виконував своїх зобов’язань, а саме мав заборгованість з орендної плати  понад 570 тис. грн.

Депутати міської ради 29 вересня того ж року прийняли ухвалу № 753, якою підтримали протест прокурора. Натомість мер Андрій Садовий наклав на неї вето. І заявив, що через дії депутатів місто втрачає кошти. Саме з цього часу вирішення питання приватизації універмагу переміщається в судові зали.

Господарський суд Львівської області 23 грудня 2011 року приймає рішення на користь АТЗТ «Львівський універмаг «На ринку». Він визнає ухвалу про протест прокурора недійсною і вимагає відновити включення об’єкту в список на приватизацію. Мерія подає апеляцію і програє.

21 січня 2013 року «Львівський універмаг «На ринку» подає ще один позов до Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради про  зобов’язання до укладення договору купівлі-продажу. Суд приймає рішення на користь підприємства. Мерія подає апеляцію, програє і от має намір знову оскаржувати рішення, хоча ще з кінця 2011-го прагнула віддати приміщення саме цій фірмі.

До 2008 року приміщення універмагу мало дві адреси: пл. Ринок, 32 та вул. Шевська, 1. Мало воно також двох власників Львівську міську раду та Львівську обласну раду, які, в свою чергу, заключили два договори оренди. Мерія – із ЗАТ «Торговий дім «Львів» (директор Юрій Локатир), а Львівська обласна рада – із АТЗТ «Львівський універмаг «На ринку» (директор Богдан Грабовий).

27 жовтня 2008 року Господарський суд міста Києва визнав право власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради на цілісний майновий комплекс. А орендарем визнано ЗАТ «Торговий дім «Львів». Проте, це право підприємство також доводило в судах. На сьогодні вони вже не претендують на право оренди – через непорозуміння між співзасновниками фірми, Юрієм Локатирем і Йосипом Кузяком, підприємство реорганізоване.

У  травні 2010 року в одному з рішень суду була зазначена оцінка майна, довкола якого ведеться суперечка. Згідно висновку ТзОВ “ЛьвівЮрАудитКонсалтинг” вартість об’єкта з врахуванням ПДВ становить 10,9 млн грн.

Відтак за три роки приміщення на Шевській у дивний спосіб подешевшало на 3,1 млн гривень.

Згідно договору купівлі-продажу, вартість 1 кв. м становить 4,2 тис. грн. Агентства з продажу нерухомості пропонують комерційну нерухомість на площі Ринок та прилеглих вулицях за ціною від 14 тис. грн за 1 кв.м

Юристи мерії обіцяють, що подаватимуть касаційну скаргу.

У січні 2012 року депутати Львівської облради обіцяли повернути будинок на Шевські, 1 у комунальну власність міста та звернулися до прокуратури з вимогою стягнути заборгованість за оренду. 

Джерело: Наші гроші.Львів 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.