Адамик просить повернути у власність громади земельні ділянки, на яких не збудували спорткомплекс до Євробаскету 

вівторок, 9 липня 2024 р. о 11:27
Адамик просить повернути у власність громади земельні ділянки, на яких не збудували спорткомплекс до Євробаскету 
вул.Ряшівська, Львів

Компанія  “Юнайтед баскетбол інвестментс“, яка афільована до Ігоря Коломойського, не виконала своїх інвестиційних зобов'язань.

Депутат Львівської міської ради Петро Адамик звернувся до міського голови Львова Андрія Садового з проханням розробити механізм повернення у власність громади земельної ділянки розміром 5,8 га на вул. Ряшівській у Львові, де планували спорудити спорткомплекс до чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу, але так цього й не зробили.

Про це йдеться у депутатському зверненні, яке опубліковано на сайті Львівської міської ради.

Адамик звертає увагу на те, що земельна ділянка перебуває у занедбаному стані та не використовується за призначенням. 

"Зараз ця земельна ділянка у жахливому стані… На ділянці багато сміття, розташовані закинуті споруди, що є небезпечно. Попри певні безпекові застереження,  основне питання виникає щодо нецільового використання земельної ділянки та доведення її до непридатного стану", — йдеться у запиті. 

Депутат наголошує на тому, що інвестор не реалізував проєкт, як це планувалось.  

"Очевидно, що така земельна ділянка втрачає свою вартість та інвестиційну привабливість. Ймовірно, що таке використання суперечить меті прийняття виділення земельної ділянки. Адже земельна ділянка була виділена для будівництва багатофункціональної спортивної арени для проведення матчів Чемпіонату Європи з баскетболу. Втім проєкт не було реалізовано", – зазначається у зверненні.  

Нагадаємо, що цю земельну ділянку рішенням Львівської міської ради  від 30.05.2013 "Про затвердження договору інвестування будівництва багатофункціонального спортивного комплексу на вул. Кульпарківській, 226-г (на проєктованій вул. Ряшівській)" виділили ТОВ "Юнайтед баскетбол інвестментс" для будівництва спорткомплексу до чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу.  

ТОВ "Юнайтед баскетбол інвестментс" створили у 2012 році в Києві. У його власності є 5 земельних ділянок, зокрема дві ділянки у Львові розміром  3, 9771 га та 2,1500 га. 

Засновником ТОВ "Юнайтед баскетбол інвестментс" є ТОВ  "Летроні", яке зареєстроване у Дніпрі. Засновниками цієї компанії є компанії, які зареєстровані в офшорах. Це дані аналітичної системи youcontrol.

Українські медіа повідомляли про те, що компанія ТОВ "Юнайтед баскетбол інвестментс" належить бізнесменові Ігорю Коломойському. Компанія планувала інвестувати в реалізацію проєктів будівництва чотирьох арен до чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році близько 200 млн дол., зокрема у зведення мультифункціональної арени у Львові планувалось вкласти 35 млн дол.

Чемпіонат Європи з баскетболу 2015 планували провести у чотирьох містах України: Києві, Львові, Одесі та Дніпропетровську. Однак під час засідання в Мюнхені 13 червня 2014 року Рада ФІБА Європа вирішила перенести Євробаскет 2015 з України в інше місце. Рішення ухвалили після ретельного розгляду поточної політичної ситуації та з огляду на безпеку в Україні.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024