Археологи знайшли могильник, якому понад 2,5 тис років

четвер, 16 липня 2015 р. о 11:15
Археологи знайшли могильник, якому понад 2,5 тис років
РАС
Могильник у Ременіві

Археологи «Рятівної археологічної служби» у селі Ременів поблизу Львова знайшли могильник ранньозалізного часу.  

Про це повідомила перс-служба РАС.

Знахідку виявили під час нагляду за будівельними роботами на території нового житлового кварталу. Похованням щонайменше 2,5 тис. років.

- Наразі ми дослідили лише чотири поховання, які були згори. Це скелети чоловіка, жінки і двох дітей, ймовірно, дівчинки 10 років і дитини орієнтовно 5 років. На скелеті жінки виявили мідне кільце, а поруч з дівчинкою – мідну кільцеподібну скроневу підвіску. Припускаємо, що ці поховання лише невелика частина могильника, - розповів керівник археологічної експедиції Олександр Сілаєв.

Окрім цікавої знахідки ранньозалізного часу, археологи на поселенні Ременів-1 натрапили на численний матеріал часів середньовіччя. За словами Олександра Сілаєва, у результаті розкопок розкрито господарську яму, у якій знайдено значну кількість кераміки Х-ХІІІ століття, мідне кільце та 3 фрагменти скляних браслетів. Ці артефакти ще раз підтверджують існування тут великого поселення давньоруського часу.

Нагадаємо, минулого тижня археологи розпочали рятівні дослідження у селі Ременів, поблизу Львова. Фахівці НЦД «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України вивчають різночасове поселення Ременів-1, яке з 2000 р. є пам’яткою археології місцевого значення. Її ще у 1970-х роках відкрив відомий дослідник Микола Пелещишин. Це багатошарове поселення, тобто на одному місці впродовж різного часу існували поселення різних культур. Попередньо тут були виявлені житло ранньозалізного часу (І тис до н.е.), артефакти черняхівської культури (ІІІ-VI ст) та періоду середньовіччя.

Дослідження проводяться на частині поселення, яке потрапляє у зону будівництва нового житлового кварталу. Згідно з чинним українським законодавством, перед будівництвом на території пам’ятки археології потрібно провести розкопки і лише після цього розпочинати будівельні роботи. А на прилеглій до пам’ятки ділянці інвестор повинен забезпечити археологічний нагляд.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024