Четверо уродженців Львівщини стали лауреатам премій за досягнення у сфері культури і мистецтва

понеділок, 30 грудня 2024 р. о 14:28

У Міністерстві культури вручили премії за досягнення у сфері культури і мистецтва лауреатам 2024 року.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Цього тижня у Міністерстві культури, за сприяння Держагентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, відбулось вручення премій за досягнення у сфері культури і мистецтва лауреатам 2024 року.

Йдеться про 12 премій у сфері культури і мистецтва, які носять імена видатних митців, що були визначальними для української історії та культури в тій чи іншій сфері та стали опорою українського мистецтва.

Всі ці мистецькі премії мають затверджені положення, де прописаний порядок проведення конкурсу на здобуття премії. Лауреатів обирали Комітети з присудження тої чи іншої премії, досконально вивчивши всі отримані роботи від митців.

Цьогоріч лауреатами цих премій стали четверо уродженців Львова й області: доцент Львівської музичної академії Остап Мануляк, композитор та Золтан Алмаші, викладачки Львівської національної академії мистецтв Олена Зальоток та Любов Яцків.

Перелік лауреатів мистецьких премій у 2024 році стали:

Премія імені М.В. Лисенка – за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства:

– в номінації "за видатні досягнення у професійній композиторській творчості": Євген Петриченко – за твори "Concerto Grosso з позитивом", "Осяяні чорним сонцем" та Диптих "Коляда-триб’ют";

– в номінації "за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві": Роман Рєпка (фортепіано) – за концертну програму "Левко Ревуцький. Повернення шедевру";

– в номінації "за досягнення в музикознавстві": Ірина Тукова – за монографію "Музика і природознавство: взаємодія світів в умонастроях епох (XVII — початок ХХІ століття)" та науково-критичні статті, присвячені дослідженню і популяризації української музики у світі.

Премія імені Л.М. Ревуцького – за досягнення молодих композиторів і виконавців у сфері професійного композиторського та виконавського мистецтв:

– в номінації "композиторська творчість": Пікуш Юрій – за твори: "Концерт для скрипки та оркестру"; Protean для флейти, гобоя, кларнета, фагота, арфи та фортепіано; Be a Cycle для флейти, скрипки, контрабаса та фортепіано;

– в номінації "концертно-виконавське мистецтво": Фотуйма Роман – за концертні програми: "Перетинаючи темряву: сучасна українська камерна музика для саксофона і фортепіано", Sounds of Ukraine and America, UNA VOCE: українська музика для саксофонів соло.

Премія імені В.С. Косенка – за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва: Золтан Алмаші – за музичні твори для дітей молодшого та середнього віку до збірки "Казкова країна Віолончель" для віолончелі та фортепіано та для двох віолончелей та фортепіано.

Премія імені Б.М. Лятошинського – за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості: Остап Мануляк – за творчі досягнення протягом 5 років.

Премія імені Катерини Білокур – за визначні твори традиційного народного мистецтва: Зальоток Олена – крайки "Стежками мого життя"; Ніколаєва Вікторія – серія гончарних виробів за мотивами Барської кераміки.

Премія імені М.Г. Дерегуса – у сфері образотворчого мистецтва у номінації "живопис" за визначні твори (цикл творів), що відзначаються високим професіоналізмом виконання: Любов Яцків – за іконостас у храмі Святої Софії – Премудрості Божої при Українському католицькому університеті.

Премія імені Олеся Гончара – за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України: Леонід Петровський – за роман "Окрушини долі", виданий видавництвом "Рута" у 2021 році.

Премія імені Шолом-Алейхема – за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів: Олексій Нікітін – за роман "Бат-Амі", виданий ПП "Видавництво "Фенікс" у 2021 році.

Премія імені М.В. Гоголя – за кращі літературно-мистецькі твори: Іванина Василь – за роман "Каяття гетьмана Розумовського", виданий у видавництві "Український письменник" у 2023 році.

Премія імені Григорія Кочура – за визначні здобутки у сфері поетичного художнього перекладу: Володимир Тимчук – за переклад з англійської на українську мову книги Калпни Сінг-Чітніс "Любовні листи до України від Уяви".

Премія імені Леся Курбаса – у сфері театрального мистецтва: Артем Вусик – за постановку вистави-концерту "Веселка на Салтівці" прем’єра якої відбулась у листопаді 2023 року у незалежному театрі "Нафта".

Премія імені А.Ф. Шекери – за видатні досягнення у сфері хореографічного мистецтва. За рішенням Комітету з присудження премії цьогоріч лауреата не було обрано.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024