У середу, 4 вересня у Національному музеї у Львові відбудеться відкриття чотирьох виставок, присвячених 100-річчю відтоді як митрополит Андрей Шептицький урочистим актом проголосив передачу Національного музею та 100-річчю від дня народження відомого мистецтвознавця Віри Іларіонівни Свєнціцької.
Зокрема в експозиції виставки «Пам’яті митрополита Андрея Шептицького. Пам’ятки з колекції Музею сакрального мистецтва імені Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ» буде представлено не тільки мистецькі об’єкти, а й документи, родинні пам’ятки, які преставляютьМитрополита Андрея як найвидатнішу особистість в історії Української Церкви ХХ століття,
Виставка «Покров пресвятої Богородиці: твори ХV–ХІХ ст. зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького» присвячена 100-річчю дослідниці українського іконопису Вірі Свєнціцької.
Сюжет «Покров Пресвятої Богородиці» XV-ХІХ ст. був одним з її улюблених.
Відкриють у межах святкування ювілею й історико-документальну виставку – «Віра Свєнціцька (1913–2013) – відомий дослідник давньоукраїнського мистецтва».
Експозиція побудована на історико-документальному матеріалі, пов’язаному з особою Віри Свєнціцької та її родинним оточенням. Зокрема буде представлено експонати, які надійшли до музею як спадщина після смерті сестри Віри – Марії.
А у виставці Бібліографічна виставка видань НМЛ (1908–2013) буде запрезентовано 145 видань 1908-2013 рр.
Експозиція представить перші альбоми ікон Іларіона Свєнціцького, 1-й каталог книг музейної колекції стародруків, рідкісні видання, прикраси галицьких рукописів.
Ряд альбомів, які видавалися в різний період музейного життя: літописи, альбоми ХІХ – поч. ХХ ст., які яскраво репрезентують музейні збірки.
Нагадаємо, митрополит Андрей Шептицький заснував Український Національний Музей у 1905 році, купив для нього приміщення, а у 1913 році передав українській громаді в подарунок. Також за сприяння Шептицького у у музеї зібрано одну з найбільших у Європі збірок іконопису.