ГО "Успішна Львівщина" за підтримки Українського культурного фонду почала розробляти мобільний застосунок "Львівщина. Унікальний спадок".
Про це сьогодні повідомив керівник ГО "Успішна Львівщина" Тарас Зозуля.
Він наголосив, що головним завданням проєкту є популяризація об'єктів культурної спадщини області, а також бажання зробити їх доступними для гостей та мешканців області.
"У наш час важливо зберігати та популяризувати культурні цінності регіону як частину загальнонаціональної спадщини, яка через російську агресію постійно знаходиться у небезпеці знищення", – зазначив Зозуля.
Тарас Зозуля розповів, що мобільний застосунок адаптують до всіх операційних систем, ним можна буде користуватись онлайн і офлайн.
У межах проєкту для застосунку опрацюють інформацію про 500 з понад 8,5 тисячі об'єктів культурної спадщини регіону. Ці об'єкти, які відберуть експерти проєкту, опишуть та візуалізують.
"Пам'ятки відберуть експерти. Це будуть палаци, дерев'яні церкви, музеї, а також об'єкти природної спадщини", – пояснив він.
Проєкт також передбачає, що туристи, які будуть в'їжджати у Львівську область, отримуватимуть СМС від "Київстару" з інформацією про мобільний додаток, отож вони одразу ж зможуть його встановити на свій гаджет та користуватись.
Окрім інформаційної функції додаток дозволить користувачам ознайомитись з 20 туристичними маршрутами або скласти власний маршрут з огляду на інформацію зі застосунку. Також для туристів передбачена можливість швидко отримати довідкову інформацію про всі інші цікаві туристичні об'єкти в локаціях, де вони перебувають.
Застосунок "Львівщина. Унікальний спадок" буде доступний українською та англійською мовами.
Мобільний застосунок "Львівщина. Унікальний спадок" запрацює до кінця року. Він буде доповнюватись та оновлюватись.
Голова комісії культури Львівської обласної ради Святослав Шеремета та експерт проєкту Руслан Коропецький переконані, що цей проєкт є особливо важливим в час війни. Він допоможе популяризації культурно-історичної спадщини краю, яка є різноманітною та важливою для духовного й культурного розвитку.