Медична лабораторія "Ескулаб" звернулася до держреєстраторів з проханням не допустити рейдерського захоплення підприємства.
Про це повідомляє медична дабораторія "Ескулаб" на своїй сторінці у Фейсбуці.
Медична лабораторія "Ескулаб" оприлюднила звернення до управління державної реєстрації Львівської міської ради та приватних нотаріусів Львова, у якому заявила про можливу спробу незаконного заволодіння корпоративними правами одного із засновників та учасників медлабораторії Сергія Дядюшка, який володіє 43% статутного капіталу "Ескулабу" та про спробу зміни менеджменту.
"Оскільки в законній спосіб зміни учасника та менеджменту підприємства не проводилось, вказане свідчить, що скоріш за все з метою рейдерського захоплення підприємства інші учасники (в т. ч. п. Д. Мельник) будуть звертатися до держаних реєстраторів управління державної реєстрації Львівської міської ради та приватних нотаріусів Львова з метою легалізації своїх рейдерських дій та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо змін часток учасників, а також менеджменту підприємства" – йдеться у зверненні.
Також у медлабораторії "Ескулаб" заявили, що Шевченківський райсуд Львова 14 серпня цього року наклав арешт на майно Сергія Дядюшка, а саме на його частку у статутному капіталі ПП "Перша соціальна медична лабораторія "Ескулаб" вартістю 1 601 320 грн та заборонив відчужувати її будь-яким способом.
"Вказана ухвала слідчого судді Шевченківського районного суду Львова від 14.08.2023 р. набула чинності після проголошення та підлягає негайному виконанню. Таким чином внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців будь-яких відомостей щодо відчуження частки Сергія Дядюшка у статутному капіталі ПП "Перша соціальна медична лабораторія "Ескулаб", а також відомостей про зміну учасників та менеджменту підприємства буде порушенням рішення суду, а також сприянням у вчиненні рейдерського захоплення підприємства" – наголошується у зверненні.
Нагадаємо, про спробу рейдерського захоплення підприємства медична лабораторія "Ескулаб" заявила ще 15 серпня. Йшлося, що можливим ініціатором рейдерської атаки є міноритарний учасник підприємства Денис Мельник, син ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Мельника, а також про можливу спробу незаконного заволодіння корпоративними правами мажоритарного учасника підприємства Сергія Дядюшка.
Сергій Дядюшко, як стверджується у зверненні, випадково довідався про те, що 16 серпня, мають відбутись загальні збори учасників цього підприємства, до порядку денного яких включені питання щодо виключення його з числа учасників підприємства та відсторонення від посади директора. На думку авторів звернення, це свідчить про намір рейдерського захоплення підприємства.
Конфлікт між Дядюшко та іншими учасниками підприємства Денисом Мельником та Станіславом Луговським виник через те, що останні не погоджувалися з відрахуваннями на утримання та діяльність благодійного фонду "Ескулаб", який надає гуманітарну допомогу Збройним силам України. Для захисту своїх прав Дядюшко звернувся до правоохоронних органів та до суду, який наклав арешт на його частку у статутному капіталі підприємства та заборонив її відчуження.
Однак Дядюшко не виключає, що Мельник може спробувати внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань за допомогою свого батька, який має значний вплив у Львові.
Нагадаємо, що медичну лабораторію "Ескулаб" створили у 2009 році Сергій Дядюшко та Станіслав Луговський. Зараз вона має чотири лабораторії та понад 150 пунктів забору біологічного матеріалу. У лабораторії працює близько 850 працівників.
Благодійний фонд "Ескулаб" з 2014 року надає допомогу українським військовим, передавши їм понад 75 тонн сублімованих супів, борщів, каш та енергетичних батончиків.