Проведення таких заходів як "Євро-2012", "Євробаскет" та Омпіада-2022 може загнати Україну в такі ж борги, як і Грецію після Олімпіади-2004.
Про це на прес-конференції повідомив голова спілки консультантів "Експерт-група" Андріан Фітьо.
Україна може повторити долю Греції, яка після проведення Олімпіади має 200% ВВП боргу. Термін виплати боргу відтермінували до 2030 року. Але Німеччина запропонувала грекам продавати свою територію, що приведе до втрати суверенітету.
"Ми передбачаємо долю Греції. Ми ще забули країну з туристичним потоком - Грецію. Ми знаємо, що в Греції провели Олімпіаду-2004. Більше половини, близько 60-ти відсотків спортивної інфаструктури є у занепаді", - зазначив голова спілки консультантів "Експерт-група" Андріан Фітьо.
Після "Євро-2012" українські стадіони та аеропорти також працюють у запланованому режимі. Зокрема Арена Львів обмежуються лише концертами та неважливими матчами.
Проте, якщо відмовитися від "Євробаскету", то це буде сильним ударом по іміджу країну. Натомість Ігор Паславський зазначив, що краще отримати удар по іміджу країни, ніж по бюджету.
Потрібно контролювати витрати грошей на проведення "Євробаскету", аби не використовувалися під час держзакупівель корупційні схеми, такі як використовували під час підготовки до "Євро".
"Підготовка до Євро-2012 засвідчила, що всі так звані «прокладки» розцвіли пишним цвітом і є потреба в тому, щоб змінювати профільне законодавство", - голова правління "Transparency International Україна" Андрій Марусов
За слова учасників прес-конференції, проведення таких дорогих заходів доцільне лише для того, щоб позиціонувати національні бренди. Так як це зробила Німеччина.