article

Козьова та її гроші

Петро Михайловський
четвер, 6 червня 2024 р. о 16:20

Козівська сільрада скоротила двох заступників голови та призначила вибори заступника голови. Зекономлені кошти обіцяють витратити на закупівлю дронів для армії.

З 1 червня у Козівській сільраді почала працювати нова структура апарату та виконавчих органів. Рішення щодо цих змін приймали депутатами сільради на сесіях у березні та квітні.

28 березня Козівська сільрада ухвалила рішення "Про внесення змін в структуру апарату та виконавчих органів Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області". Згідно з ним пропонували скоротити дві штатні одиниці: посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та першого заступника Козівського сільського голови. Також пропонувалось ввести до структури апарату та штатного розпису посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.

В обґрунтуванні цього рішення йшлося про те, що це зробили "з метою економії бюджетних коштів Козівської сільської ради".  

25 квітня Козівська сільрада внесла зміни до рішення, яке ухвалили 28 березня, залишивши без змін ту його частину, де йшлося про скорочення посад першого та заступника сільського голови, а також ввела у структуру шість штатних одиниць у зв’язку зі створенням відділу архітектури містобудування земельних ресурсів та благоустрою.

Скорочення чисельності заступників голів ОТГ – це не поодинокий приклад того, як громади економлять бюджетні кошти шляхом оптимізації виконавчих структур. Втім, у випадку Козівської громади скорочення посад двох заступників та повторне введення у структуру посади заступника тягне за собою значні фінансові та людські витрати, що пов'язані з оформленням нових електронних підписів, токенів, внесенням змін в документи для того, щоб новий заступник міг здійснювати свої повноваження та багато іншого. 

Тобто з метою економії коштів логічно було б скоротити посаду лише одного зі заступників, а другого залишити виконувати свої повноваження. Саме так зазвичай й відбувалось в інших громадах. 

Варіанти звернулись до Козівської сільради з проханням надати економічне обґрунтування, розрахунки, які дозволяють зрозуміти економічний ефект рішення про оптимізацію, який здійснили в цій громаді. На жаль, журналісти так і не отримали цього аналітичного документа у відповідь на запит.

Натомість довідались, що на саме такому варіанті скорочення посад заступників  наполягала депутатська група "Єдність і поступ", яку очолює депутат Віктор Пилипчак.

Проєкт рішення не обговорювався постійними депутатськими комісіями, отож їхні висновки та позиції щодо цього питання відсутні.

Питання "Про внесення змін в структуру апарату та виконавчих органів Козівської сільської ради Стрийського району" внесли під час проведення XXXIV сесії VIII демократичного скликання Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області за пропозицією депутата Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області, лідера депутатської групи "Єдність і поступ", військовослужбовця Збройних Сил України – Віктора Пилипчака. Профільну депутатську комісію не вдалося зібрати з приводу розгляду даного питання через відсутність депутатів на сесії, які входять до цієї комісії

— зазначено у відповіді сільради ,

Секретар Козівської сільської ради Михайло Арендач у відповіді на запитання про скорочення двох посад заступників послався на рішення сільради від 25 квітня, тобто обґрунтував цю потребу створенням нового відділу, та оминув увагою те, що вперше це рішення ухвалили 28  березня зі зовсім іншою мотивацією. 

Натомість з протоколу сесії, яка відбулась 28 березня, очевидно, що питання скорочення саме двох заступників голови винесли на розгляд депутатів та внесли у порядок денний сесії з голосу. Його ініціював Віктор Пилипчак, пославшись на звернення фракції "Єдність і поступ". У зверненні потреба саме такого варіанту скорочення обґрунтовувалась тим, що зекономлені кошти можна буде передати на закупівлю дронів для армії.  

На спробу депутатів пояснити, що це тягне за собою додаткові фінансові видатки, а не призведе до економії коштів, Пилипчак наполіг на тому, щоб цей пункт внесли в ухвалу в саме такій редакції. 

Витримка з протоколу сесії 
Витримка з протоколу сесії 

Варіанти сподіваються, що бухгалтерія Козівської сільради все ж надасть економічне обґрунтування наслідків рішення про скорочення двох заступників, адже Віктор Пилипчак не заперечує, і також просить про це. 

Також Варіанти обов'язково повідомлять про звіт фракції "Єдність і поступ" та її лідера Віктор Пилипчак перед громадою щодо дронів для армії, які закуплять саме за кошти, що зекономлені від скорочення заступників. 

В іншому випадку залишається констатувати, що у Козівській сільраді популістські рішення ухвалюються з політичних чи особистих мотивів окремих депутатів, а не на користь громади.

фото: uk.wikipedia.org

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024