Цього року першокласники впродовж першого місяця навчання призвичаюватимуться до повсякденного життя у Новій українській школі.
Про це розповіла у інтерв'ю "Українській правді.Життя" міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.
Вона нагадала, що у квітні Уряд виділив і розподілив близько мільярда гривень на Нову українську школу. Станом на 15 серпня освітню субвенцію використали – тобто здійснили за ці кошти закупівлі –орієнтовно на 44,1% по країні. Так, Сумська область, використала 73% з виділених коштів, Миколаївська, – 10%.
Лілія Гриневич також пояснила:
"Хочу заспокоїти – ці гроші ні на що інше не можна витратити, окрім обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для Нової української школи.
Зрештою, воно мусить з’явитися в школах, але в тих органах місцевого самоврядування, що зволікали, на жаль, вже після 1-го вересня.
Значна кількість громад зараз має оголошені тендери, однак впливають і проблеми нашого тендерного законодавства – через них торги легко зірвати чи заблокувати. Враховуючи боротьбу на ринку, це суттєво затягує процес і змушує проводити торги декілька раз.
Тому проблеми є, і вони не залежать від міністерства освіти.
Зараз має бути акумуляція зусиль. Важливо, щоб усі поставилися до цього з розумінням.
Учитель, який зустріне дітей 1 вересня, має новий стандарт освіти, нові програми, методики. Усі педагоги пройшли підвищення кваліфікації і від них тепер залежить, як вони застосують здобуті знання.
Суть не в тому, щоб з третього вересня шестирічок посадити за книжку чи почати з ними працювати з особливим навчальним матеріалом.
Їх потрібно ознайомити зі школою, разом виробити правила класу, пропрацювати з дітьми алгоритми, потрібні для повсякденного життя у школі: як учні збираються ранком, як розміщують одяг, виходять у вбиральню та збираються до їдальні тощо. На це передбачено увесь перший місяць навчання."