Львівські депутати просять ВРУ не підвищувати акцизи на пальне

четвер, 16 травня 2024 р. о 12:00
Львівські депутати просять ВРУ не підвищувати акцизи на пальне
сесія Львівської міськради

Депутати звернулися до ВРУ щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне.

Сьогодні, 16 травня, на сесії Львівської міської ради депутатка фракції Європейська Солідарність Ірина Воронецька зачитала звернення до Верховної Ради щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне.

Як йдеться у зверненні, 22 березня уряд ухвалив проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС у частині акцизного податку". Згідно з цим, акциз на бензин має зрости у декілька етапів у 1,7 раза (з 213 до 359 євро за 1000 літрів), а на дизпаливо – у 2,5 раза (зі 139 до 330 євро).

У Кабміні це рішення пояснюють необхідністю наближення законодавства до стандартів ЄС та перспективою надходження щомісяця до держбюджету додаткових 1,3 млрд грн від акцизного податку на паливо уже в другому півріччі 2024 року. Проте, за інформацією депутатів міськради, насправді у цій ініціативі наразі немає потреби.

"Пропоноване урядом підвищення акцизів на пальне уже найближчим часом здатне призвести до значної шкоди як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян. У ціні майже всіх товарів в Україні є частка транспортної складової. До того ж накладання цієї складової на кожному етапі виробництва і торгівлі матиме ланцюговий ефект, а ціни зростуть практично на всі товари.

Особливо постраждають сільське господарство, транспорт та торгівля. Адже за даними 2023 року на них сукупно припадає майже чверть усього валового національного продукту. На сільське господарство припадає понад 60% українського експорту" – йдеться у тексті звернення.

Депутати наголосили, що у держбюджеті є додаткові можливості скорочення непріоритетних витрат, знаходження недискримінаційних джерел доходів, а також підвищення контролю у бюджетній сфері для забезпечення фінансування оборонних потреб.

"Так, Рахункова Палата заявляє про порушення у сумі майже 60 мільярдів гривень. Належне оподаткування грального бізнесу та тютюнової галузі також дозволить залучити до бюджету десятки мільярдів гривень. З огляду на це закликаємо Верховну Раду України: відмовитися від підтримки урядової ініціативи щодо підвищення акцизів на паливо; ухвалити закони, необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі тощо" – наголошують депутати.

Додамо, з 30 вересня 2023 року в Україні повернули акцизи на пальне.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024