Львівські журналісти стурбовані через прийняття Хом'яка до НСЖУ

вівторок, 7 лютого 2017 р. о 12:30

На 17 лютого запланована звітно-виборча конференція львівської обласної організації Національної спілки журналістів, де розглянуть недавнє прийняття в НСЖУ Мирослава Хом'яка.  

Перший секретар і виконуючий обов'язки голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко оприлюднив на своїй сторінці в Facebook відкритий лист до львівських журналістів

Подаємо повний текст листа:

"Відкритий лист до львівських журналістів Шановні колеги! У Національній спілці журналістів України щиро стривожені публічним резонансом та протестами авторитетних львівських журналістів, які викликала новина про прийом до лав НСЖУ Мирослава Хом’яка. При тому, що М. Хом'як має причетність до медіа (його родичі володіють, а він керує радіо «Львівська хвиля») серед журналістів він відомий активною боротьбою з опозиційно налаштованими львівськими ЗМІ. Мирослав Хом'як у першій половині 2000-х очолював податкову інспекцію у Львові і разом з очільником обласної податкової адміністрації Сергієм Медведчуком брутально тиснув на «Львівську газету» і газету «Поступ». Зокрема, відбувалися «маски-шоу» озброєних податківців у редакції «Львівської газети», вилучалася комп'ютерна техніка, а одного із засновників видання було арештовано. Вважаю, що при всій демократичності і відкритості НСЖУ, в нашій організації немає місця тим, хто свідомо і брутально нищив свободу слова, порушував права журналістів. Бо інакше ми маємо толерувати і прес-службу «Беркута», і авторів темників, і, зрештою, «тітушок»… На жаль, ми констатуємо в Україні системну проблему – безкарність за порушення прав журналістів. Але це зовсім не означає, що непокарані вороги вільного слова можуть вимагати поваги та визнання журналістської спільноти. Та, зрештою, питання можливого перебування у лавах НСЖУ пана Мирослава Хом'яка – за львівськими журналістами. Вважаю, що гарною нагодою подискутувати щодо професійних стандартів, журналістської гідності та захисту наших прав стане велике і поважне зібрання львівських колег наступного тижня. Адже 17 лютого скликається звітно-виборна конференція Львівської облорганізації НСЖУ. Львівські журналісти мають визначатися і зі складними викликами сьогоднішнього дня, і з планами та солідарними діями на майбутнє. З глибокою пошаною в.о. голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко."

Зауважимо, що екс-податківець і бізнесмен Мирослав Хом'як, який зараз очолює обласний осередок партії «Наш край», вступив у Національну спілку журналістів України. Рішення про прийом Мирослава Хом'яка до НСЖУ ухвалили 3 лютого під час засідання львівського осередку спілки.

Мітки: Мирослав Хом'як, НСЖУ, львівські журналісти

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024