Поки Львів як великий казан, наповнюється безпритульними собаками, міська влада не поспішає вирішувати проблему. У Ратуші тільки з'ясовують що, де і яким коштом будувати, хоча гроші на притулок уже пообіцяла виділити держава. Депутати думу думають, а притулку як не було, так немає.
На нараді, організованій сьогодні Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, чиновники зібралися з'ясовувати якою є ситуація із безхатніми тваринами та вирішувати питання притулку. Звикло, очільники управлінь екології та члени громадських організацій розповідали про потребу стерилізації, обліку тварин, створення структури, яка мала б контролювати їхнє утримання, побудову зооринку та про все-все, що тільки із собачками пов'язано. Утім питання ці стосувалися далекого і примарного майбутнього, бо ж не уточнили чиновники ні хто, ні яким коштом, ні коли проблеми ці вирішуватиме.
Представник міськради із ентузіазмом розповідала про те, що проект Львівської міської ради «S.O.S. – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ» переміг у конкурсі Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. А на його реалізацію призначено грантові кошті ЄС, а саме 298 тис. євро. Реалізацію проекту розпочнуть 1 червня цього року. Поки ж у міськраді ждуть грошей від ЄС.
Чиновниця запевнила - у міській раді комплексно розглядають проблему, дбаючи навіть про те, аби при притулках створили посади зоопсихолога та кінолога. До слова, у Львові існує усього один притулок, який мав би фінансуватися із міського бюджету, це – ЛКП «Лев». Та працівникам цього комунального підприємство заборгували зарплатню за кілька місяців, а на стерилізацію тварин узагалі не виділили ні копійки. За офіційними даними, у нашому місті 7 тисяч безпритульних собак. Скільки собак можна утримувати ЛКП «Лев» одначасно? «Аж» 30! Та й усі місця тут чомусь не заповнені. Зі слів працівника ЛКП Богдана Юськіва, сьогодні у цьому закладі утримують лише 20 тварин. А міська рада натомість планує запросити зоопсихолога!
Гей, а як же створення справжнього притулку, реального, а не вигаданого запальною уявою лмр-івських «ентузіастів»? А ось тут – проблема.
Міністерство охорони природи, як з'ясувалося, уже давненько пообіцяло Львову виділити усі необхідні кошти на створення притулку для собак. Єдине, що вимагалося від міста – знайти підходящу земельну ділянку та надати проектно-кошторисну документацію. Втім і цього влада Львова не подужала. На двох сесіях поспіль депутати обговорювали де, що і як будувати. Однак «за» так і не проголосували. Хоча ділянку знайдено – для тваринок виділять 4 гектари у Рясне-2, та й суму, яка потрібна для виготовлення документація також розраховано – 700 тисяч гривень.
Начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища Мирослав Хом'як запевнив львівських депутатів: голосуйте за виділення ділянки та грошей на документацію, і воздасться вам з державного гаманця на будівництво усе до копійки. Але ж ні, депутати - не такі наївні. «Побудувати, побудують, а ось утримувати тваринок хто буде?», - побиваються вони.
«За розрахунками, на утримання притулку для тварин на рік місто повинно виділяти 4-4,5 мільйони гривень. Це - дуже багато. Притулок потрібно будувати «під суму», яка буде прийнятною для нас. Якщо так, тоді ми проголосуємо», - запевнив в.о.начальника управління екології та благоустрою Василь Лавринок. Виникає питання: для кого це «для нас»? Для міської громада, яка втомилась від засилля безпритульних тварин? Тобто міські депутати ще подумають чи будувати притулок, бо ж утримувати його надто дорого. На стерилізацію та кастрацію також уже не перший рік коштів знайти не можуть. Який тоді вихід?
"Тверезий" погляд на проблему продемонстрував заступник головного лікаря міської СЕС. «Навіть, якщо буде притулок, він же не гумовий, усі собаки туди не помістяться. Треба подумати про гуманну евтаназію», - не вагаючись сказав ... Нема тварини, нема і проблеми. Та й так, виявляється, вирішити проблему не вдасться. Адже з 1 червня для того, щоб використовувати для анестезії препарати, кваліфіковані як наркотичні речовини, потрібна буде ліцензія. «Які умови для її отримання ветеринарів не повідомили. Тому невідомо як проводити стерилізацію та евтаназію», - сказав голова Західноукраїнського товариства захисту тварин Андрій Курач.
Висновок: депутати подумали, порадилися і вирішили, що ... думатимуть далі. До Євро-2012 проблему з безхатніми хвостатими уже й так вирішити не встигнуть. То ж куди поспішати? Хіба комусь бездомні собаки заважають?