Місцевий підприємець організував схему з незаконної вирубки лісу на території Славської громади

пʼятниця, 24 жовтня 2025 р. о 16:00
Місцевий підприємець організував схему з незаконної вирубки лісу на території Славської громади
lviv.gp.gov.ua

Впродовж 2024-2025 років підприємець вирубав дерева на 1,2 мільйона гривень.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Правоохоронці викрили місцевого підприємця, який впродовж 2024-2025 років організував схему з незаконної вирубки лісу на території Славської громади.

За даними слідства, підприємець, основною діяльністю якого є лісозаготівля, деревообробка та торгівля деревиною і будматеріалами, також самовільно зайняв прибережну ділянку біля річки.

"Попередньо, чоловік мав укладені договори з однією з філій ДП "Ліси України". Відповідно до їх умов, він мав забезпечити санітарну рубку лісу на підставі спеціальних дозволів. Натомість залучивши своїх підлеглих, підприємець організував вирубку дерев, які зрубу не підлягали. Окрім цього, рубка проводилася без дозволів, тобто без лісорубних квитків. 

Загалом таким чином було вирубано 84 дерева різних порід на території одного з лісництв Філії карпатського лісового офісу ДП "Ліси України". Зрубану деревину, у подальшому, очищали від гілок, розпилювали, а колоди перевозили і складували поруч з підконтрольним підозрюваному лісопильним підприємством" – наголосили у прокуратурі.

Матеріальна шкода, завдана Славській селищній раді, склала майже 1,2 млн грн.

Крім цього, підприємець самовільно зайняв земельну ділянку площею майже 800 м², яку використовував для розміщення на ній колод дерев та тирси. Йдеться про прибережну смугу річки Рожанка у селі Нижня Рожанка Стрийського району.

За процесуального керівництва Стрийської окружної прокуратури підприємцеві повідомлено про підозру у самовільному зайнятті земельної ділянки та незаконній порубці дерев, перевезенні та зберіганні незаконно зрубаних дерев (ч. 2 ст. 197-1, ч. 4 ст. 246 КК України).

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024